Instagram Çıkartmaları için Yeni Güncelleme Yolda

Instagram Çıkartmaları için Yeni Güncelleme Yolda

Instagram için belli aralıklarla güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Bir yandan ana akış güncellemelerinin geldiği uygulama için bir yandan da hikayeler bölümü için güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Uygulamanın son olarak hikayeler bölümü için bir güncelleme yayınlayacağı ortaya çıktı.

Kaynak kodlarının ortaya çıkmasıyla beraber fark edilen güncelleme yeni Instagram Çıkartmalarını işaret ediyor. Güncellemeyle beraber gelen yeniliklere ve uygulama içerisinde nasıl bir kullanım sunulacağına bakalım.

Instagram Çıkartmaları Şarkı Sözlerini Sunacak

Tespit edilen kaynak kodlarına göre Instagram çıkartmaları şarkı sözlerini içerecek. Hikayeler için çekilen videoların arkasına eklenen şarkıların tespit edilmesini sağlayacak olan yeni çıkartmalar biraz daha kapsamlı olarak çalışacak.

Kullanıcıların hikayeler arkasına müzik eklemesi durumunda uygulama otomatik olarak bu müzikleri tespit edebilecek. Tespit edilen müzikler sonrasında şarkıların sözleri de otomatik olarak algılanacak. Şarkı sözlerinin otomatik olarak algılanması sonrasında yeni çıkartmalar otomatik olarak öneri şeklinde sunulacak.

Şarkı sözlerinin öneri olarak sunulduğu çıkartmaları doğrudan paylaşım ekranı üzerinde görmek mümkün olacak. Videolarda yer alan şarkı sözlerini çıkartma olarak paylaşımın içerisine eklemenizin dışında daha ne gibi bir ayrıcalık sunulacağı ise bilinmiyor.

Bu konuda kesin bilgiler yok. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda kesin bilgilerin bulunmadığını da ekleyelim.

Öyle ki resmi olarak açıklanmış bir güncelleme bilgisi yok. Güncellemenin yayınlanması için bir süre daha Instagram tarafından yapılacak olan açıklamaları beklemek gerekiyor. Uygulama yetkilileri konu hakkında net bir açıklama yapacaktır. Güncellemelerin şu an için sadece destekli ülkelerde kullanıma gireceğini belirtelim.

Öyle ki hikayelere eklenen müzik videoları özelliği tüm ülkelerde kullanılamıyor. Ülkemizde de bu özelliğin kullanılmadığını biliyoruz. Instagram Çıkartmaları için yayınlanacak olan güncellemenin de yine tüm ülkeler için yayınlanmayacağını belirtelim. Videolara müzik eklemenin açık olduğu ülkeler için güncelleme yayınlanmış olacak.

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.