Google Play Store Tasarımı Değiştirildi

Google Play Store Tasarımı Değiştirildi

Google, bir süredir resmi uygulama mağazası için değişiklikler yapmaya başlamıştı. İlk olarak tasarım kısmında değişiklikler sunulmuş ve Material teması adı verilen yeni bir temaya geçiş yapılacağının bilgisi verilmişti. Yeni temayla beraber tasarımın çok daha işlevsel olması bekleniyordu. Google Play Store için beklenen tasarım değişikliği ise tüm kullanıcılar için yayınlandı.

Google Play Store Tasarımı Nasıl Değişti?

Zaten bir süredir tasarım değişikliği konusunda çalışmalar yapılıyordu. Kısa süre önce beta sürümü yayınlanan ve şu sıralar herkes için yayınlandığını gördüğümüz yeni tasarımda, yeşil renklerin ortadan kaldırıldı görülüyor.

Eski tasarımda hem köşeler hem de üst menülerin yeşil renkle doldurulduğunu görmüştük. Uzun süredir devam eden bu tasarım, yeni modelle beraber değiştirilecek. Bu kez yeşil renkler değil, doğrudan beyaz renklerin ağırlık gösterdiğini göreceğiz.

Diğer renklerin ve uygulamaların kısayollarının daha net görüntülenmesini sağlayacak olan beyaz renk düzeninin çok daha şık durduğunu da ekleyelim. Renk düzeni kısmında değişiklik gösteren uygulamanın, arayüz kısmında da değişiklikleri bulunacak.

Google Play Store

Renkler dışında arama menüleri de değişiklik gösterecek. Arama kısmında “uygulamalar ve oyunlarda ara” şeklinde bir ifade yer aldığını göreceğiz. Bunun dışında uygulamalar ve oyunlar için ayrılan alanlarında yenilendiğini söylemek gerekiyor.

Tüm bu değişikliklerle beraber Google Play Store tasarım güncellemesinin herkes için yayınlanması bekleniyor. Şu an için tüm kullanıcılara sunulmamış olan güncellemenin kısa süre içerisinde herkese dağıtılması bekleniyor. Bu süreyi beklemek istemeyen kullanıcıların güncelleme dosyasını harici olarak indirmesinin mümkün olduğunu da ekleyelim.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.