Google Gizlilik Konusunda Yeni Adımlar Atıyor

Google Gizlilik Konusunda Yeni Adımlar Atıyor

Teknoloji alanın da bir dev olan Google, hem akıllı telefonlara hem web alanına hem de bilgisayar dünyasına girmiş olan devlerden bir tanesi. Haliyle söz konusu teknoloji dünyası olunca Google bu konuda söz sahibi firmalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Hele ki söz konusu veri gizliliği olunca Google'ın bu konuda ilk başvurulan adreslerden biri olduğunu da belirtmek gerekiyor. Facebook olayından sonra gündeme gelen veri gizliliği konusunda da Google'ın adımları merakla bekleniyor. Gelen bilgilere bakacak olursak firma bu konuda çok önemli adımlar atacak.

Google Gizlilik Önlemleri Alıyor

Google'ın gizlilik önlemlerinin ilk olarak kendi servislerinde geçerli olması bekleniyor. Firmanın kendi uygulamalarını bu yönde düzenlendiğini görmek mümkün olacak. Özellikle Google Drive için bu konuda çok önemli adımlar atılmak üzere.

Yapılan açıklamalara göre bundan sonraki süreçte Google Drive üzerinden paylaşılan dosyalar ya da veriler çok daha gizli tutulacak.

Google Drive bile sadece o an için kullanılan dosyaya ya da veriye erişim sağlayabilecek. Bunun dışında tüm verilere erişim gibi bir durum söz konusu olmayacak.

Google Drive

Gizlilik konusunda atılan adımlar sürekli olarak geliştirilmeye de devam edecek. Sadece bu da değil, bunun dışında dosyalara erişim sırasında istenen izinlerin de genişletildiğini göreceğiz.

Artık Google Drive herhangi bir işlem sırasında hangi dosyalara erişim yapılması gerekiyorsa, bu dosyalar için ayrı ayrı izinler alması gerekecek. Özellikle kişisel verilerin korunması konusunda çok önemli adımların atıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.