Google Drive için Yeni Güncelleme Duyuruldu

Google Drive için Yeni Güncelleme Duyuruldu

Akıllı telefon kullanımı arttıkça bulut depolama hizmetlerine verilen önem de artmaya başladı. Markaların da sürekli bu alanda yeni yatırımlar yapmaya başladığını görüyoruz. Bu konuda en iddialı bulut depolama servislerinden biri olan Google Drive için yeni yayınlanan güncelleme, firmanın bu konuda ne kadar kararlı olduğunu ortaya koymuş oldu. Hemen yeniliklere bakalım.

Google Drive için Yeni Özellikler

Bulut depolama servisinin kullanımını kolaylaştırmasının yanı sıra biraz daha eğlenceli hale getirecek olan yeni güncelleme, tasarım kısmında da değişiklikler getiriyor. Tasarım kısmında en çok dikkat çeken değişiklik gece modu olacak.

Gece moduna geçiş yaptığınızda, ekran tamamen karanlık tema ile güncellenecek ve göz yorgunluğu en aza indirilecek. Koyu temanın başka bir avantajının da OLED ekranlarda daha az enerji tüketimi sunulmasını sağlamak olduğunu ekleyelim.

Tasarım kısmında yapılan değişiklikler bununla sınırlı değil. Bunun yanında navigasyon butonlarının geliştirildiğini göreceğiz. Çekmece butonu adı verilen ve Anasayfa, Dosyalar gibi menülerin bulunduğu butonların da alt kısma taşındığını göreceğiz.

Google Drive

Tasarım değişiklikleri dışında işlevsel değişikliklerde göreceğiz. Mesela Google Drive ile belge tarama sisteminin devreye girdiğini göreceğiz. Üstelik kamera arayüzü için bir güncelleme söz konusu olacak. Belge tarama kısmında yerel kameranızı kullanabilmeniz büyük bir ayrıcalık olacak. Yerel kamera artısı tartışılmaz. Kendi kamera arayüzünüyle yaptığınız belge tarama işlemlerinde, düzenleme ayrıcalıklarına da ulaşabileceksiniz.

İstediğiniz gibi belgeyi kırpma, kesme, döndürme gibi ayrıcalıklara ulaşabileceksiniz. Düzenlemelerden sonra direk olarak görselleri kayıt etmek mümkün olacak. Google Drive için gelecek olan 2.19 güncellemesinin tüm bu özelliklerle beraber test aşamasında olduğunu ve bazı test kullanıcılarına yayınlandığını ekleyelim.

Güncellemenin herkes için ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen testlerin tamamlanmasının hemen ardından güncelleme yayınlanacaktır.  

Editörün Seçtikleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.