Google Chrome Sekmeler için Güncelleme Yayınlamaya Hazırlanıyor

Google Chrome Sekmeler için Güncelleme Yayınlamaya Hazırlanıyor

Google Chrome, internet dünyasında en çok kullanılan tarayıcılar arasında ilk sırada yer alıyor. Sadece bilgisayarlar üzerinden kullanılan tarayıcı değil, bunun yanında mobil sürümde de en çok kullanılan tarayıcının Google Chrome tarayıcısı olduğunu görüyoruz.

Her ne kadar en çok kullanılan tarayıcılar arasında yer alıyor olsa da Google Chrome için geliştirme süreçleri ise son bulacak gibi gözükmüyor. Özellikle işin mobil kısmı için yeni güncellemelerin yolda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Beta testleri devam eden Android güncellemesi için detaylardan da söz edelim. Bakalım Google Chrome sekmeler nasıl bir yenilik kazanacak?

Google Chrome Sekmeleri Değişiyor

Android akıllı telefonlarda kullanılan Google Chrome tarayıcı, özellikle küçük ekranlı akıllı telefonlarda sekme görüntüleme kısımlarında sorunlarıyla gündeme geliyor. Tarayıcının sekmeleri biraz daha karışık ve tüm sekmeleri görüntülemek pek kolay değil.

Özellikle küçük ekranlı akıllı telefonlar için bu durumun geçerli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni güncelleme ise tam olarak bu soruna odaklanan bir güncelleme olacak. Güncelleme sekmeler kısmında gruplandırma özellikleri sunacak.

Google Chrome

Sekmeler kısmı artık gruplandırılabilecek. Sekmelerin gruplandırılması dışında sekmelerin yönetimi de çok daha rahat olacak. Artık ekranda tüm sekmeler küçük resimler olarak gösterilecek ve kullanıcılar bu sekmelere kolaylıkla giriş gerçekleştirebilecek.

Seçtiğiniz sekmelerin tüm sayfalarıyla görüntülenmesi sağlanmış olacak. Sekme kontrollerinin daha da kolaylaştırılması bekleniyor. Yeni güncelleme için ise bir süre daha beklemek gerekiyor.

Güncellemenin yayınlanması için en azından beta sürümünün başarılı bir şekilde sonuçlanması gerekiyor. Google Chrome güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı açıklandığı zaman sitemizde yer vereceğiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.