Favori Dizi-Film Platformun Hangisi?

Dünyada büyük bir hızla değişim yaşanırken, koronavirüs etkisi ile birlikte artık normallerde bambaşka bir hal almaya başladı.

Dünyada büyük bir hızla değişim yaşanırken, koronavirüs etkisi ile birlikte artık normallerde bambaşka bir hal almaya başladı. Bu etki ile birlikte hali hazırda büyük bir değişim yaşayan dünyada en çok değişime uğrayan alanlardan bir tanesi dizi ve film sektörü oldu. Sinemaların kapatılması, insanların daha çok evde zaman geçirmesi herkesi dizi ve filmlere daha çok yönlendirirken, ortaya çıkan sonuçlarda ise dizi ve filmlere dair platformların artış yaşamasını sağladı. Ardı ardına açılan bu platformlar artık insanların televizyon yerine bu platformları tercih etmesine neden oluyor.

exxen.png

Netflix, Blu TV, Amazon Prime bu alanda en önde gelen uygulamalar olurken Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen, Türkiye yapımı Gain gibi uygulamalarda isimlerinden söz ettirmeye başladı. Öte yandan MUBİ, İP TV, Apple TV, HBO, PUHU gibi birçok yine dijital dizi film platformu mevcut durumda. Bu uygulamalar birbiri içerisinde büyük bir kıyaslama içerisinde yarışırken sizin favoriniz hangisi?

Yabancılar Önde, Exxen Geride Kaldı!

Bu platformlar arasında Amazon Prime, Netflix gibi mecralar daha çok kitleye hitap ederken, özellikle Netflix büyük bir kullanım alanına sahip. HBO yine ciddi bir kitleye sahip dünya çapında uygulama olurken Türkiye’de Blu TV’nin ciddi bir çıkışı söz konusu. Geçtiğimiz yıllarda bir anda popüler hale gelen Blu TV etkisini hala korurken; Puhu TV ve İP Tv gibi platformlar başlangıcın gerisinde kaldılar. Öte yandan 2021 yılı ile birlikte yayın hayatına başlayan Exxen ise beklentilerine ve beklenenin çok altında kalarak hayal kırıklığı yaşattı. Acun Ilıcalı Exxen’i ciddi bir alternatif haline getirmeye uğraşırken, yeni yapımlar ile daha sağlam bir hale gelme hedefine girişti. Bu bağlamda ilerleyen yıllarda daha ciddi bir rekabet bu platformları ve yeni ortaya çıkacak platformları bekliyor. Bu uygulamalar içerisinde sizin favoriniz hangisi peki? Dilerseniz görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.