İnternet

En Fazla İkinci El İlanı Verilen Araçlar

Ağustos ayında en fazla ilan verilen ikinci el araçların markaları açıklandı. İkinci elde en çok ilanı olan marka hangisi?

Otomobil dünyasında tabir yerindeyse bir kaos hakim. Bir yandan yeni araçlar için gelen ÖTV zammı, bir yandan kur farkının oluşması ve bunun neticesinde araçların fiyatlarının uçması derken otomobil dünyası karışmaya başladı.

Sıfır araçlarda yaşanan değişimler bir yana, ikinci el araç piyasasında da bir farklılık oluşmaya başladı. Artık neredeyse 100 bin TL’nin altında araç bulmanız pek mümkün olmuyor. Dalgalanma o kadar çok olunca, en ünlü ikinci el araç satış siteleri de verilerini paylaşmaya başladı. En fazla ilan açılan ikinci el araçların hangileri olduğu konusunda paylaşımlar peşi sıra geliyor.

Daha önce sahibinden.com üzerinden bir açıklama yapılmış ve en çok ilan açılan araçların sıralaması duyurulmuştu. Şimdi benzer bir açıklama bir başka dev site arabam.com üzerinden geldi.

En Fazla İkinci El İlanı Verilen Markalar Hangileri?

Ağustos ayı için yapılan değerlendirme sonucunda açıklanan listelere göre en fazla ilan verilen araçların başında Renault geliyor. Marka diğer sitelerde de ilk sıralarda yer alıyor. Renault için açılan ilanların oranı ise %17 olarak belirlenmiş. Tabii ki bu oran diğer markalara göre toplam pazarda elde edilen oran.

kinci-el.jpg

İkinci sırada Volkswagen var. İkinci sırada yer alan Volkswagen oranı ise %12 olarak belirlenmiş. Üçüncü sırada Opel ile Fiat sırayı paylaşmakta. Fiat ve Opel için oran %9 olarak belirlenmiş. Sıralama devam ederken %8 ile hemen arkadan gelen Ford var. Onun arkasından %7 ile Hyundai geliyor. Onun da arkasında %5 ile Toyota geliyor.

Bu listenin Ağustos 2020 listesi olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Ağustos ayı için açıklanan liste ve bu ay için açılan ikinci el araç ilanlarında en çok ilana eklenen markalar.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu