Chrome 86 Sürüm ile Pil Sorunu Çözülecek

Chrome 86 Sürüm ile Pil Sorunu Çözülecek

Deneysel sürüm olan Chrome 86 güncellemesiyle beraber pil sorununun çözüldüğü işaret ediliyor. Tarayıcı artık çok fazla pil tüketmeyecek.

Google'ın web tarayıcısı arama konusunda çok iyi, kullanışlı bir tarayıcı. Chrome tarayıcı kullanım oranı da bu nedenle çok yüksek. Çok kullanılıyor ve kullanışlı ama Chrome tarayıcısının da sorunlar var. Yıllardır süregelen ve çözülmeyen sorunların başında RAM tüketimi ve pil tüketimi sorunu geliyor.

Üzerinde çalışılan yeni sürüm Chrome 86 için ortaya çıkarılan bilgiler ise en azından pil sorununun çözülebileceğini gösteriyor. Şu an deneysel bir yenilik olarak gösterilen güncellemenin yakın zamanda her kullanıcıya ulaşması ihtimali de var.

Chrome 86 Pil Sorununu Nasıl Çözecek?

WindowsClub tarafından tespit edilen özelliğe göre artık arka planda kalan sekmelerde JavaScript izleyicileri kapatılacak. Bununla beraber zamanlayıcılar da kapatılacak. Böylece bir miktara kadar RAM tüketiminin azaltılması sağlanacak.

chrome-86.jpg

RAM tüketimi azaltıldığı gibi pil tüketimi de azaltılacak. 36 sekme üzerinde yapılan testlerde Chrome 86 sürümünün 2 saate kadar daha uzun süre pil dayanıklılığı sunduğu görülüyor. Laptoplar üzerinde yapılan testlerde mevcut kullanılan sürüme göre 2 saat daha uzun süreli pil dayanımının elde edilmesi çok başarılı bir sonucu işaret ediyor.

Tek sıkıntı şu an bu sürümün deneysel sürüm olması. Deneysel sürümün herkese açık bir güncelleme olarak yayınlanması zaman alabiliyor. Ayrıca deneme aşamasında iptal edilen de çok güncelleme var.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.