İnternet
Trend

Bu Kez Spotify Uygulaması TikTok’a Rakip Olacak

Spotify, TikTok benzeri bir uygulama için güncelleme alacak. Bundan sonraki aşamada TikTok ile Spotify rakip olabilir.

TikTok, çok popüler bir uygulama oldu. Uygulamanın popüler olmasının sağladığı hem avantajlar var hem de dezavantajlar var. Uygulama popüler oldu ve hedef haline geldi. Başta ABD uygulamanın yükselişini durdurmak adına çalışmalar yapmaya başladı ve belki de uygulamanın yasaklanması gündeme geldi.

Bu kararın ardından rakipler devreye girdi. İlk olarak Instagram atak yaptı. Popüler bir uygulama olduğu için hedef haline gelen TikTok uygulamasının özellikleri Instagram uygulamasına Reels adıyla eklendi.

Reels adımının atılmasından sonra şimdi ikinci bir rakip daha geliyor. Bu sefer rakip Spotify olacak.

Spotify, Kısa Videolarıın Bulunduğu Bir Özellik Test Ediyor

Spotify tarafından alınan yeni bir patent bu alanda Spotify’nin benzeri bir sistemle geleceğini ortaya çıkardı. Buna göre yeni güncelleme sonrasında uygulamaya, kısa videolar özellikleri eklenecek.

Kullanıcılar bir müzik başlattıkları zaman, video çerçevesi ile karşılaşacak. Bu video çerçevesi içerisinde tıpkı TikTok uygulamasında olduğu gibi kısa videolar oluşturulup kısa videolar paylaşılabilecek. Paylaşımlarda kontrol kullanıcılar olacak ve kullanıcılar videoları kimler görmüş buna da bakabilecek.

spotify-2.jpg

Müzik alıntılamalarla beraber kullanılacak olan yeni özelliğin ne zaman Spotify semalarında olacağı konusunda ise herhangi bir veri paylaşımı olmadı. Güncelleme olarak verilecek yeni özellik yayınlandığı zaman detaylarını anlayacağız ama bir müzik platformu olarak TikTok benzer bir uygulama sunmuş olması, Spotify’nin rakiplerine göre çok farklı bir yere konumlandırılması demek oluyor.

Böyle bir adıma karşı TikTok’un nasıl bir karşılık vereceği ise başka bir soru işareti olacak kısım. TikTok rakipleri bir bir artıyor ama uygulamaya gösterilen ilgi de bunlara rağmen düşmek bilmiyor.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu