Bilim & Teknoloji
Trend

Intel Yeni İşlemcileri Core i7 H İçin Müjdeyi Verdi

Fiyat – Performans eğrisinde rakibi AMD’nin gerisinde kalan Intel, yeni işlemcileriyle bu durumu telafi etmek istiyor. AMD ile sıkı bir rekabet içerisinde olan şirket, CES 2020 etkinliğinde son işlemcisi Core i7 H serisini tanıtacak. 

2019’un Nisan ayında hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlar için 9. Nesil Core işlemcilerini piyasaya çıkaran Intel, 5 Gz dönemini başatarak sektörde bir öncü olmuştu. Özellikle üst segment bilgisayarlarda kullanılan Core i9-9980 HK tam performansla 5 GHz’e kadar çıkabilecek kapasitesiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Intel’den gelen haberlere göre CES 2020 etkinliğinde tanıtılacak yeni işlemci i7 H serisi 10. nesil işlemcinin 5 GHz sınırını aştığı aktarıldı. Böylelikle dizüstü bilgisayarlarda Intel Core i7 işlemciler, i9 9980 HK’ı geride bırakacak. 

Core i9 yerine Core i7’de hız artırımına giden ve kullanıcıları şaşırtan Intel’in 10. Nesil H serisi işlemcisinin diğer işlemcilere nazaran daha iyi ölçekleneceği öğrenildi. Bunun yanı sıra ölçeklenme başarısıyla işlemcinin daha iyi performans sunacağı aktarıldı. 

CES 2020 için hazırlıklarına son sürat devam eden şirketin AMD ‘ye kaptırdığı pazarda tekrardan üstünlük kurmak istediği biliniyor. İlerleyen günlerde yeni işlemcileriyle alakalı daha fazla detay verecek olan Intel’in bu hamlelerle AMD’yle arasındaki farkı açması beklenmekte.

Bilindiği üzere uzun bir süredir AMD’nin fiyat/performans işlemcileri dikkat etmekte ve kullanıcılardan geçer not almaktaydı. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı