Bilgisayar

Intel Performance Maximizer Uygulaması Yayınlandı

Intel Performance Maximizer yazılımı yayınlandı. Intel Performance Maximizer yazılımının artısı ne? Intel bu yazılımla beraber neler sunacak? İşte yeni yazılım ve desteklenen işlemci modelleri.

Bir dönem işlemcilerinde güvenlik sorunu ile gündeme gelmiş olsa da şu an için en büyük işlemci üreticileri arasında kesin bir yeri bulunan Intel, yazılım alanında da ne kadar güçlü olduğunu kanıtlayacak adımlar atıyor.

Son olarak Computex 2019 fuarında bazı yeni ürünleri için tanıtımlar yapan marka, özel bir de yazılım duyurusu gerçekleştirmişti. Bu noktada firmanın yeni bir yazılım için de duyuru yaptığını görmüştük. Intel Performance Maximizer olarak duyurulan yeni yazılımla beraber işlemcilerin maksimum gücü sunması için özel bir çalışma yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Intel Performance Maximizer Otomatik Overclock Yapılmasına İzin Verecek

Fuarda tanıtımı yapılan yeni yazılım için beklenen yayında yapıldı. Bugün itibariyle yazılımın indirilebilir olarak sunulduğunu gördük. Yazılımın amacı oldukça basit.

Yazılım bilgisi ve teknik bilgisi çok yüksek olmayan kullanıcılar için işlemcilerde güç artırımının nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olan bir yazılımdan söz ediyoruz.

Bu yazılımı kullanarak, başka hiçbir şey yapmadan otomatik olarak saat hızının artırılması mümkün. Ek olarak bir düzenleme ya da bios üzerinde herhangi bir ayar yapılmasına gerek kalmıyor.

Sadece yazılımı kullanarak attırma yapmanız mümkün olacak. Bu kısımda tek dikkat edilecek olan nokta ise yazılım desteklediği işlemci modelleri.

Intel Performance Maximizer

Zaten overclock yapmanız için işlemcinizin destekli bir model olması gerekiyor. Bunun dışında da yazılımın desteğinin sınırlı olduğu işlemci modelleri var. Intel Performance Maximizer yazılımıyla beraber bu işlemci modelleri için de açıklamalar yapıldı. Açıklamalara göre desteklenen modeller sadece 9.nesil işlemciler.

Daha eski nesil işlemciler için herhangi bir yazılım desteği söz konusu değil. 9.nesil işlemciler için sunulan serilerde şu şekilde. Destekli modeller bu seriler. Core i7-9700KF, Core i7-9700K, Core i5-9600KF ve Core i5-9600K, Core i9-9900KF, Core i9-9900K.

Hakan ŞENTÜRK

1991 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı