Bilgisayar

Intel ile Samsung Anlaşma Yapabilir

Intel ile Samsung arasında yeni bir anlaşma yapılacağı iddia edildi. Intel işlemci üretim sorununu nasıl çözecek?

İşlemci dünyasının en iddialı markaları arasında yer alan Intel, son birkaç yıldır AMD ataklarına cevap verememeye başladı. Zen mimarisinden sonra işlemci üretimini de arttıran AMD, bu alanda iddialı yatırımlar yapmaya başladı.

Markanın son dönemde hem daha uygun fiyatlı işlemciler sunması hem de üretim miktarını arttırmasına karşın, Intel’in üretim kısmında sorunlar yaşamaya başladığı ortaya çıktı. Tedarik süreçlerinde sorunlar yaşayan ve 14 nm üretim teknolojisi konusunda belli başlı üretim sıkıntılarıyla gündeme gelen Intel’in, bu zorlu süreci geçmek adına yeni bir ortaklığa imza atacağı ortaya çıktı.

Samsung ile Intel Ortaklığı Geliyor

İddialara göre Intel üretim sürecinde yaşadığı sorunları aşabilmek ve talebi karşılayabilmek için Samsung ile önemli bir anlaşma imzalayacak. Özellikle 14 nm üretim süreci için Samsung’un kapasitesinden yararlanılacağı konusunda bilgiler paylaşıldı.

Intel

Bu şekilde Intel üretim kısmında yaşadığı sorunu da aşmış olacak. Intel’in tedarik sürecinde yaşadığı sorunlar nedeniyle Dell, Asus ve HP gibi firmalardan şikayetler almaya başlayacağı belirtiliyor. Firmanın şikayetleri önlemek için şimdiden konuşmalara başladığı bilgisi de var.

İki firmanın henüz iddialar için resmi bir açıklama yapmadığını da ekleyelim. Bu nedenle şimdilik anlaşmanın nasıl maddeleri olduğu ve anlaşmanın kapsamının ne olduğu bilinmiyor. Intel’in yakın bir zaman sonra açıklamalar yapması bekleniyor.    

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı