Bilgisayar
Trend

Intel Core i9-9900KS Rekorları Alt Üst Etti

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi olan Amerika merkezli Intel, i9-9900KS ile rekorları alt üst etti. İşlemci, 6,95 Ghz hıza ulaşarak bu alanda üstün olduğunu kanıtladı.

Intel’in teknoloji dünyasına sunduğu i9-9900KS işlemcisi daha önce yapılan testlerde tüm aşırtmalar ile 5.2 Ghz hıza erişebiliyordu. Ancak sıvı nitrojen soğutma kullanılarak yapılan testlerde inanılmaz bir sonuç ortaya çıktı. Tom’s Hardware şirketine hız aştırma testi yapmaları adına işlemci örneğini veren Intel, aslında ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Şirketin yapmış olduğu test sonucunda 8 çekirdekte 6,95 GHZ hıza erişildi. Aynı zamanda tek iş parçacığında 7,3 GHz hız da rekor olarak açıklandı.

Overclock testlerinde çok önemli olan soğutma işlemini başarıyla gerçekleştiren şirketin i9-9900KS üzerinde aldığı sonuç birçok kişiyi şaşkınlığa uğrattı. Dünyanın en büyük işlemci üreticisi olan ve i9 ile sektöre damgasını vuran Intel’in geliştirmelere devam ettiği ve hedefi de yukarı taşıdığı belirtiliyor. 

i9-9900KS İçin Yeni Bir Test Daha Yapılacak

Gelen haberlere göre Intel’in i9-9900KS işlemcisi için bir test daha yapılacak. Bütün sınırların zorlanacağı test ile birlikte hızın daha da artıp artmayacağı görülecek. İlerleyen günlerde bu konuyla alakalı bir hamle geleceği ve bildirim yapılacağı ifade ediliyor. Türkiye ve Dünyada büyük satış rakamlarına erişen Intel’in gücünü bir kez daha gösterdiğini söylemek mümkün. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı