İnternet

Instagram’a Yeni Güvenlik Sistemi Geliyor

Instagram için yeni bir güncelleme ortaya çıktı. Instagram güncellemesi neleri değiştirecek?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olmasının yanında, en aktif şekilde kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, birkaç haftadır özel bir güvenlik önlemi üzerinde çalışıyor.

Gelen bilgilere göre uygulama bundan sonraki süreçte hackerların tamamen önüne geçecek bir sistem kuracak. Kurulacak olan bu sistemle beraber hackerların önüne geçecek olan bir teknolojiyle karşı karşıya kalacağız.

Instagram Kurtarma Kodu Dönemi

Aslında konunun özü Instagram hesaplarının güvenliğine dayanıyor. Bu kadar popüler bir sosyal medya platformu olması nedeniyle Instagram’ın her zaman için hackerların hedefinde olduğunu biliyoruz. Özellikle son yıllarda fenomenlerin hesapları hedef haline gelmiş durumda.

Bu hesapları ele geçirmek için sürekli olarak saldırılar yapılıyor. Hackerların hesapları ele geçirmesi durumunda ise kullanıcıların çok fazla bir seçeneği kalmıyor. Instagram tarafından belirlenen formları doldurmak ve bu formlar üzerinden destek istemek gerekiyor.

Tabii ki önce Instagram’a hesabın size ait olduğunu inandırmanız gerekiyor. Bu süreçte tek yapılacak şey ise beklemek oluyor. İşte yeni sistem bunu değiştirecek. Bir hesap ele geçirildiği zaman, Instagram’ın yeni sistemini kullanarak kurtarma kodu almak mümkün olacak.

Instagram

Tüm bilgiler değiştirilmiş olsa da 6 haneli kurtarma kodunu kullanarak değiştirilen iletişim bilgilerinizle yeniden hesabınızı almak mümkün olacak. Kurtarma kodu için beklemek de gerekmeyecek. Otomatik olarak bu sorgulamayı yapabilecek bir sistemden söz ediyoruz.

Kurtarma kodunun dışında yeni versiyonla beraber kullanıcılara uyarı bildirimleri de gidecek. Hesap bilgileriniz değiştirilecek olursa, hangi cihazdan bu işlemlerin yapıldığını gösteren bildirimler alabileceksiniz.

İki kademeli bir güvenlik sistemi sunulmuş olacak. Tabii ki yeni sistemin ne zaman kullanıma gireceği konusunda kesin bilgiler yok. Instagram henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmadı.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı