Mobil

Instagram Windows Phone Kararını Açıkladı

Instagram Windows Phone desteği için son tarih belli oldu. Artık Instagram'ı bu işletim sisteminde görmeyeceğiz.

Microsoft’un akıllı telefon denemeleri bir türlü isteneni vermedi. Windows Phone sürecinde başarılı olamayan yazılım devi, Windows Phone 10 için yapılan çalışmalardan da sonuç alamadı. Tüm bu yaşananların ardından uygulamalarda yavaş yavaş çekilmeye başladı. Son adımı Instagram attı.

Instagram Windows Phone Desteğini Kesiyor

Windows 10 Mobile işletim sistemi için desteğin kesileceğini Microsoft belirtmiş ve geçtiğimiz aylardan bu yana hazırlıklar başlamıştı. İşletim sisteminin artık kullanılmayacağı ve son bulacağı konusunda bilgiler verilmiş ve yeni bir güncelleme sunulmayacağı konusunda detaylar paylaşılmıştı.

Platformun desteğinin sonlanacağının açıklanmasının hemen ardından uygulamalarında bir bir çekildiğini gördük. Şimdi ise söz konusu adımı Instagram attı. Sosyal medya devi Windows 10 Mobile desteğine tam olarak son vereceğini açıkladı.

30 Nisan tarihinden sonra hiçbir şekilde uygulamaya ulaşmak mümkün olmayacak. Windows 10 Mobile işletim sistemi kullanan telefonlarda çalışmayacak olan uygulama, şu andan itibaren güncellemeleri de almayacak.

Instagram Windows Phone

Çok az sayıda da olsa Windows Phone kullanıcıları uygulamaya girdikleri zaman ise bildirimle karşı kaşıya kalacak. Bildirimlerde uygulamanın 30 Nisan’a kullanılabileceği ancak bu tarihten sonra kullanım olmayacağı konusunda bir metne yer veriliyor.

Şimdilik site üzerinden herhangi bir bildirim sunulmadı. Yani sadece Windows kullanıcıları söz konusu bildirimleri görüyor. Fakat yakın bir zamanda resmi site üzerinden de uyarılara yer verileceği konusunda bilgiler var.

Böylelikle bir dönem daha son bulmuş olacak. Windows 10 Mobile işletim sistemi için destek tam anlamıyla bitmiş olacak. Instagram’ın ardından da birçok uygulamanın benzeri karara imza atması bekleniyor.

Zaten Microsoft kendi işletim sistemi için açıklamalar yapmış ve söz konusu işletim sisteminin desteğinin kesileceğini belirtmişti. Pazar payının neredeyse %1’i bulmadığı işletim sistemi için gelen bu kararlara alışmak gerekiyor. Şimdilik sosyal medya uygulamalarının çekildiğini görüyoruz ancak yakın bir süre sonra hemen hemen tüm uygulamaların çekildiğini görmek mümkün olacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı