İnternet
Trend

Instagram Videoları İçin İleri ve Geri Sarma Özelliği Yolda!

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram için videoları daha kullanışlı hale getirecek yeni güncelleme geliyor.

Instagram’ın video paylaşım ve izleme özelliklerine yeni bir güncelleme geliyor. Popüler sosyal medya sitesi ve uygulaması olan Instagram, bilindiği üzere bir video içerisinde herhangi bir süre veya zaman dilimine manuel olarak gelinmesine izin vermiyor, videonun tamamen bitip yeniden oynatılarak aynı yere gelmesini beklemeyi zorunlu kılıyordu. İddialara göre bu durum kullanım kolaylığını negatif yönden etkilerken birçok kullanıcının izledikleri videoları farklı platformlarda da arayarak daha rahat izleme olanağını bulacakları alanlara yönelmelerine neden oluyordu.

Söz konusu durumu kendi lehine çevirmek isteyen Instagram’ın videolarında olan yürütme ve kontrol öğeleri ile ilgili bir güncelleme hazırlığında olduğu öne sürüldü.

Instagram İleri – Geri Sarma Özelliği Geliyor Mu?

Özellikle uzun süreli videolarda Instagram’ın videoları ileri geri sarma özelliğinin olmaması kullanıcıları neredeyse çileden çıkarıyordu. Sızıntılarıyla ünlü Jane Wong kaynaklı bilgilere göre Instagram, videoları ileri sarma özelliğini test etmeye başladı.

Instagram, videoları ileri sarma özelliğiyle birlikte daha iyi bir kullanıcı deneyimini sağlamayı amaçlıyor. Haliyle eğer bu özellik uygulamaya gelirse artık tüm videonun baştan izlenme zorunluluğu da ortadan kalkmış olacak.

Jane Wong tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan açıklamada Instagram’ın şimdilik videoları ileri ve geri sarma özelliği üzerinde çalıştığı öne sürülürken video duraklatma özelliği hakkında detay verilmedi.

Instagram videoları için ileri geri sarma özelliğinin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda bilgi bulunmuyor. Herhangi bir resmi açıklamanın olmaması bu özelliğin kullanıma girip girmeyeceğini de şüpheye sokuyor. Ancak bilinen bir şey var ki Instagram’a gelecek böyle bir özellik, uygulama kullanıcılarının büyük çoğunluğunu memnun edecektir.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı