İnternet

Instagram Video Güncellemesi Geliyor

Instagram Video özelliği için yeni bir güncelleme geliyor. Videolar için kontrol çubuğu mu geliyor?

Görsel yönü ön planda olan ve bu şekilde milyonları peşinden sürükleyen Instagram, sürekli yeniliklerle güncellenmeye devam ediyor. Uygulamanın aldığı güncellemelerle kazandığı yetenekler tartışılmaz düzeyde. Hikayeler bölümü, DM için yapılan güncellemeler derken şimdi ise Instagram Video özelliği için bir güncelleme geleceği açıklandı. Bu kez uzun zamandır istenen bir özellik kullanıma girecek.

Instagram Video Kontrol Sistemi Geliyor

Yeni güncelleme, doğrudan video özelliğini değiştirecek. Güncelleme sonrasında video izlemelerine kontrol geliyor. Mevcut sistemde videolar, kullanıcı isteğine bağlı olmadan ilerliyor. Videoyu görüntülediğiniz zaman, video baştan sona kontrolsüz bir şekilde devam ediyor. Fakat Instagram Video güncellemesinden sonra sistemin değişmesi bekleniyor.

Güncelleme sonrasında videoları kontrol etmek mümkün olacak. Videolar artık baştan sona yürütülmeyecek. Bunun yerine videoların kontrol çubuğu bulunacak. Tıpkı YouTube videolarında olduğu gibi kontrol çubuğu üzerinden videonun istediğini bölümüne ilerlemeniz mümkün olacak.

Instagram Video

Sadece 1 dakikalık video paylaşımları için kontrol çubuğunun bulunması nasıl karşılanacak bilmek zor. Yine de gelen mesajları ve Instagram destek sayfalarında yer alan yorumlara bakacak olursak, kullanıcıların bu konuda özel bir isteği var. Video kısmında yapılacak tüm bu değişikliklerin ne zaman kullanıma gireceği konusunda ise bir açıklama yok.

Şu an için Instagram Video güncellemesinin testlerinin yapıldığı belirtiliyor. Testlerin tamamlanmasının ardından beta sürümün yayınlanması ve beta sürümde de başarılı olunması durumunda güncellemenin yayınlanması bekleniyor. Yani şu an için güncellemeler kesin olarak yayınlanacak demek yanlış olur. Video sistemin başka ne gibi değişikliklerin yapılacağı ise şimdilik soru işareti.

Muhtemelen video süreleri için de bir değişiklik söz konusu olabilir. Kontrol çubuğu artısı ile video süresinin değişmesi de önemli bir güncellemenin geleceğini işaret ediyor. Güncellemeler konusunda yeni detaylar paylaşıldığı zaman sitemizde yer vereceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı