İnternet
Trend

Instagram ve WhatsApp Çöktü!

Instagram ve WhatsApp çöktü. Uygulamalara erişim sorunu düzeldi mi?

Sosyal medya uygulamalarının en iyi temsilcileri arasında yer alan Instagram ve WhatsApp için bir süredir çökme sorunları gündeme gelmeye başladı. En son geçtiğimiz haftalarda çökme sorunu yaşanmış ve Facebook yetkililerinden önemli adımlar gelmişti. Ardı ardına yaşanan çökme sorunlarına bir yenisi daha eklendi.

Instagram ve WhatsApp Neden Çöktü?

Bugün öğle saatlerinde hem Instagram hem de WhatsApp için çökme sorunu bir kez daha gündeme geldi. Her iki uygulamaya da öğlen saatlerinden beridir giriş yapılamıyor. Hem Instagram’ın hem de WhatsApp uygulamasının bir arada çökmesi gözleri Facebook’a çevirmiş durumda.

Fakat Facebook yetkililerinden konuya ilişkin bir açıklama gelmedi. Şirket yetkilileri uygulamaların neden çöktüğü konusunda açıklama yapmazken, sunucu durumları hakkında bilgi veren downdetector tarafından Facebook sunucularının çöktüğü bilgisi alındı.

Instagram ve WhatsApp

Daha öncede yaşanan sunucu çökme sorununun bir kez daha gündemde olduğunu net bir şekilde söylemek mümkün. Fakat bu sorunun neden kaynaklandığını anlamak için bir süre daha açıklamaları beklemek gerekecek. Özellikle Instagram’ın şu sıralar çok sık çökme sorunlarıyla gündeme geldiğini düşünecek olursak, ciddi bir hata ya da saldırı söz konusu olabilir.

Yaşanan sorun için açıklama beklerken, konuya ilişkin sorunun devam ettiğini de ekleyelim. Hem  Instagram uygulamasına hem de WhatsApp uygulamasına düzenli girişler başlamış değil. Kullanıcılar iki uygulamada da sorunlar yaşamaya devam ediyor. Ülkemizde de bu durum geçerli. Yeni bir haber geldiği zaman yazımızı bu habere ya da gelişmelere göre güncelleyeceğiz.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı