İnternet

Instagram Sahte Gönderi ile Gündemde

Instagram sahte gönderi olayı için açıklama geldi.

Sosyal medya oldukça etkili bir platform halin geldi. Bir yandan sosyal medyanın kitlelere ulaşma gibi bir gücü var bir yandan ise sosyal medyanın olumsuz bir kullanım alanı olduğunu görüyoruz.

Olumsuz kullanım alanından kastımız ise sahte paylaşımlar. Kitleleri yanlış yönlendiren sahte paylaşımlar bir anda viral olabilir ve tüm kullanıcılar arasında yaygın bir şekilde paylaşılabiliyor. Bu durumun son örneği ise Instagram tarafından geldi.

Instagram’da yayınlanan bir sahte mesaj, kullanıcıların kafalarının bir kez aha karışmasına neden oldu. Ünlü isimler tarafından da paylaşılmaya başlayan sahte paylaşım için açıklamada da gecikmedi. Doğrudan Instagram tarafından paylaşılan bilgilendirme sonrasında sahte mesaj olayı da netlik kazanmış oldu.

Instagram’dan Açıklama Geldi

Söz konusu sahte paylaşım, Instagram tarafından yapılan bir uyarıyı içeriyor. Paylaşımda “Yayınladığınız her şey bugünden itibaren halka açık hale geliyor. Fakat sildiğiniz mesajlarınız ve fotoğraflarınız yeni politikaya dahil değil” şeklinde bir uyarının bulunduğu görülüyor.

Instagram

Bu mesajın ünlü isimler tarafından da paylaşılması, bir anda söz konusu paylaşımı gündem haline getirdi. Instagram tarafından yapılan resmi açıklamada ise mesajın sahte olduğu açıklandı.

Böyle bir durumun olmadığını ve kullanıcıların söz konusu paylaşımları ciddiye almamaları gerektiği konusunda bir açıklama yapıldı. Her ne kadar Instagram tarafından karşı bir açıklama yapılmış olsa da yaşanan durum sahte paylaşımları bir kez daha gündeme getirmiş oldu.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı