İnternet
Trend

Instagram IGTV Butonu Kaldırıldı!

Instagram, uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan IGTV butonunu kaldırdı.

Instagram, Youtube’a alternatif olmak üzere IGTV içeriğini oluşturmuştu. Ancak insanlar IGTV simgesini fazla kullanmıyor ve uygulamada bulunan videolara farklı yerlerden ulaşıyorlardı. 2018’den beri uygulamada yer alan IGTV instagram kullanıcılarının dikey videolar yayınlamasına imkan veriyor. IGTV videolarının süresi takipçi sayısına bağlı olsa da en fazla yayınlanabilecek süre 1 saat. IGTV düğmesi sağ üst köşeden kaldırılırken IGTV uygulamasından ve keşfet sayfasından hala ulaşılabilir olacak.

IGTV, Hikayeler Kadar Başarılı Değil

IGTV, kullanıcılar tarafından uygulamanın hikayeler özelliği kadar tercih edilmedi. Analistler, IGTV için içerik üretmesi gereken çok takipçili instagram fenomenlerinin ve sanatçıların yeterince ilgilenmediğini ve iyi içerikler üretemediğini söylüyor. Pek çok kullanıcı ise IGTV’nin para kazandırmamasının kullanılmamasının en büyük sebebi olduğunu düşünüyor. Youtube videoları, reklamlar ile para kazanırken IGTV videolarında bu mümkün değil. Ayrıca video paylaşma sitesi olan TikTok da giderek popülerleşerek diğer video içeriklerini gölgede bırakıyor. TikTok 700 milyon kez indirilirken IGTV yalnızca 6 milyon kez indirildi. 

IGTV Simgesi Çok Az Tıklanıyor

Facebook tarafından satın alınan Instagram IGTV düğmesinin kaldırılmasıyla ilgili yapılan açıklamada “Instagram uygulamasında ana ekranın sağ üst köşesindeki IGTV simgesini çok az tıklıyoruz. Instagram’ı her zaman mümkün olduğunca basit tutmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle topluluğumuzdan gelen geri bildirimlere dayanarak bu butonu kaldırıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı