Haberler

Instagram için Titreşim Özelliği Geliyor

Instagram titreşim özelliği için detaylar ortaya çıktı.

Facebook’un desteğiyle öne çıkan Instagram, zaman zaman farklı düzenlemelerle gündeme geliyor. Uygulamanın ana kullanımını değiştiren özellikler bir yana, son zamanda ufak tefek düzenlemelerin de öne çıktığını görüyoruz. Bu noktada Instagram için yeni bir mini düzenlemenin daha yolda olduğunu belirtelim. Bu kez uygulamanın titreşim özelliği kazanacağı ortaya çıktı.

Instagram için Titreşim Özelliği Geliyor

Daha önce paylaştığı sızıntılarıyla ünlenen ve tersine mühendislik uzmanı olarak unvan kazanan Jane Manchun Wong tarafından yapılan yeni paylaşıma göre, Instagram titreşim özelliği sunacak. Instagram titreşim özelliği sayesinde, kullanıcılar birine beğeni gönderdiği zaman titreşim devreye girecek.

Dokunsal geri bildirim seviyesinde olacağı açıklanan geri bildirimin, bir nevi iPhone akıllı telefonlarında gördüğümüz Haptic Touch sistemine benzediğini göreceğiz. Tıpkı bu modellerde olduğu gibi işleyecek olan dokunsal geri bildirimin ne kadar etkili olacağını da zaman gösterecek.

Instagram

Güncellemenin ilk olarak iOS işletim sistemi için yayınlanmasını bekliyoruz. Fakat hem güncellemenin yayınlanacağı tarih hem de güncellemenin tam olarak hangi bölümler için geçerli olacağı konusunda bir açıklama yok.

Şimdilik Instagram tarafından yapılmış olan herhangi bir resmi açıklama da yok. Haliyle Instagram titreşim özelliği için bir süre daha açıklamaların gelmesini beklemek gerekecek.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı