İnternet

Instagram Hikayelerinde Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Instagram Hikayeler özelliği için çok konuşulan açık kapatıldı. Güncelleme neler getiriyor?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en popüler olan uygulama Instagram için yeni güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Bir dizi güncellemenin yayınlandığı uygulama için en çok kullanılan bölüm ise hikayeler bölümü.

Fakat ortaya çıkan son detaylar hikayeler özelliğini kullanan kullanıcılar için kötü haberlerin gündemde olduğunu gösteriyor. Hikayeler bölümünde ortaya çıkan hatanın detaylarına ve düzeltilme durumlarına bakalım.

Instagram Hikayelerindeki Hata Giderildi Mi?

InternetRyan tarafından duyurulan hata, Instagram kullanıcılarının hikayeler anasayfasında takip etmedikleri kullanıcıların hikayelerini görmelerine izin veriyor. Takip etmediğiniz kullanıcıların bile hikayelerini görmek mümkün oluyor. Tüm kullanıcılar için geçerli olan hata, mini bir güvenlik açığı olarak karşımıza çıkıyor.

Söz konusu güvenlik açığının TechCrunch tarafından Instagram yetkililerine bildirildiğini de ekleyelim. Yetkililere yapılan bildirimler neticesinde sorunun çözümü için ufak bir düzenleme yapıldığı da açıklandı. Fakat burada ilginç bir gelişme yaşandığını da eklemek gerekiyor.

Instagram yetkilileri sorunu çözdüklerini açıklamış olsalar da sorunun neden kaynaklandığı konusunda bir bilgi paylaşımı yapmadı. Sadece sorunun neden kaynaklandığının bulunmadığı konusunda bilgiler verildi.

Instagram Hikayeler

Sorunun sebebi belli değilken, kullanıcılar için düzenlemenin nasıl yapıldığı da bir başka soru işareti olarak kaldı. Şu an için sorunun tamamen çözülmüş olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

Kullanıcılar takip etmedikleri isimler için hikayelerin üzerine tıkladıkları zaman, hikaye açılmıyor ve düzenleme sonrasında uyarı mesajları gösteriliyor. Instagram şirket sözcüsü tarafından konuya ilişkin olarak yapılmış bir açıklamada var.

Söz konusu açıklamada “Az sayıda insanın Instagram anasayfasında takip etmedikleri kullanıcıların hikayelerini görmesi sorununun farkındayız. Hesabınız özelse, kişiler sizin hikayelerinizi göremedi. Buna, sonradan çözdüğümüz bir hata sebep oldu.” İfadelerine yer verilmiş durumda.

Konuya ya da nedene ilişkin yeni bir açıklama gelecek olursa, haberimizi güncelleyeceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı