İnternet

Instagram, Direct Mesaj Özelliğini Web Kullanımına Açıyor

Günümüz sosyal medya iletişim araçlarının başında gelen Instagram, kullanıcılarının uygulama içi iletişim ihtiyacını karşılayan Direct özelliğini artık web tarayıcılarından erişilen arayüzde de kullanıma açıyor.

Instagram kullanıcılarının telefon dışında da Direct özelliğini kullanmalarını sağlayacak olan bu yenilik, şu an için test aşamasında bulunmasına rağmen test sürecine dahil olan beta kullanıcılarının web tarayıcısı üzerinden erişilen bu yeni özellikten oldukça memnun kaldıkları söyleniyor.

Facebook’un uzun yıllar boyunca önlenemez yükselişinin hemen arkasından parlayan ve fotoğraf paylaşma özelliği ile son yılların tam anlamıyla değişilmez sosyal medya uygulaması olan Instagram, web tarayıcılarına sunacağı bu hizmet ile diğer sosyal medya iletişim araçlarının pazar payını daraltmayı ve sektördeki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor. Bilindiği üzere Instagram’daki Direct Message yani bilinen adı ile DM, Instagram ilk faaliye geçtiği günden bu yana web tarayıcılarından da erişilebilen sitede bulunmamaktaydı. Bu durum, Instagram kullanıcılarının oldukça şikayet ettiği ve tarayıcıdan erişilen siteye eklenmesini istedikleri bir özellikti.

Henüz test aşamasında olmakla birlikte web tarayıcılarından erişilen Instagram web sitesine eklenecek olan bu özellik ile Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden yapılabilen bütün işlemler Instagram’ın web sitesinden de yapılabilecek. Kullanıcılara oldukça büyük bir kolaylık sağlayacak olan bu özellik ile bireysel mesajlaşma ihtiyacının giderilmesinin yanı sıra mobil uygulamada olan bütün özellikler de eksiksiz olarak tarayıcıdan erişilen web sitesine aktarılacak.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı