İnternet

Instagram Çöktü mü? Sorun Nerede?

Instagram çöktü mü? Sorun devam ediyor mu?

Instagram, en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olsa da belli aralıklarla sorun haberleri ile gündeme geliyor. Facebook çatısı altında yer alan uygulamanın son bir yılda defalarca çöktüğünü gördük. Benzeri bir durumun bugün akşam saatlerinde de yaşandığı ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre Instagram çöktü.

Instagram Neden Çöktü?

Birçok kullanıcı Instagram’a erişim sorunları yaşadığını belirtiyor. Bazı kullanıcılar uygulamaya girişte erişim sorunları yaşadığını dile getiriyor olsa da bazı kullanıcılar ise akış yenilenemedi sorunları yaşamaya başladıklarını belirtiyor.

Bu kullanıcılardan gelen mesajlara göre uygulamada yeni bir paylaşım yaptığınız zaman paylaşım ekrana düşmüyor. Kullanıcılar hikaye paylaşımı da gerçekleştiremiyor. Tüm bu işlemlerde sorunlar olduğu net bir şekilde görülüyor.

Instagram çöktü

Yeni paylaşımların akışa düşmemesi bir sunucu sorunu olduğunu da göstermekte. DownDetector üzerinden değerlendirildiği zaman saat 22:00 sıralarında sorunun başladığını ve erişim sıkıntılarının yaşandığı görülüyor. Instagram çöktü mü resmi bir açıklama yok ancak bölge bölge erişim sorunu yaşandığı kesin.

Ülkemizde de sorun yaşanan bölgeler var. Instagram’ın konuya ilişkin bir açıklama yapıp yapmayacağını zaman gösterecek. Bu konuda bir saldırı mı yoksa bir sunucu sorunu mu var göreceğiz. Dediğimiz gibi bunun için açıklamaları beklemek gerekiyor. Şu an için sorun hala belli bölgelerde yaşanmaya devam ediyor.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı