İnternet

Instagram Beğeni Sayısı Gösterimi Son Buldu

Instagram beğeni sayıları için geçerli olacak olan güncellemesini sundu.

Son dönemde en çok gündeme gelen uygulamalardan biri olan Instagram, uzun süredir beğeni sayısı için yeni çalışmalar yapıyor. Uygulamanın beğeni sayılarını kaldırması söz konusu olacak. İlk olarak 7 ülkede denemelerinin başladığı söylenen beğeni sayılarının kaldırılması güncellemesinin geçtiğimiz günlerde ABD genelinde yayınlandığı açıklanmıştı. Testlerine devam eden Instagram şimdi ise söz konusu güncellemeyi ülkemiz için sundu.

Bu şekilde Instagram Beğeni sayılarının görüntülemesi durdurulmuş oldu. Artık Instagram beğeni sayılarınız ülkemizde de göstermiyor. Güncellemenin bölge bölge dağıtıldığını da ekleyelim.

Takipçiler Artık Beğenileri Göremeyecek

Yeni güncelleme sonrasında takipçilerin artık beğenileri görmesi mümkün olmayacak. Bir paylaşıma gelen beğenileri ancak paylaşımı yapan kişi görebilecek. Beğeni sayısı gösterilmediği gibi beğeni ifadelerinin de değiştiğini göreceğiz.

İlk olarak beğeni sayısının kaldırıldığını göreceğiz ve sadece sizin takip ettiğiniz kullanıcıların beğeni yapıp yapmadığını görebileceksiniz. Eğer beğeni sayısı 1000 rakamını geçmişse, bu durumda sadece binlerce beğeni gibi bir ifade yer aldığını göreceksiniz. Bunun dışında beğeni sayılarının gösterilmesi söz konusu olmayacak.

Instagram beğeni

Yeni sistemin ülkemizde de kullanılıyor olması Instagram’ın bu özelliği kalıcı olarak sunacağını gösteriyor. Yeni güncellemenin tüm kullanıcılar için kullanıma girmesi ise biraz zaman alacaktır.

Birkaç hafta içerisinde güncellemenin tamamlanması beklenmekte. Bu süre içerisinde başka bir değişiklik olup olmayacağı ise merak konusu.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı