İnternet

Instagram Beğeni Düzenlemesi Geliyor

Instagram uygulaması için yeni düzenleme yolda. Instagram beğenileri göstermeyecek.

Sosyal medyanın gözde uygulamalarından biri olan Instagram, son dönemde aldığı radikal kararlarla gündeme geliyor. Daha önce gizlilik politikalarında ve hassas içerik görüntüleme özelliklerinde bazı düzenlemeler yapan uygulama, şimdi ise beğeni sayıları için farklı bir düzenleme yapacağını açıkladı. Aslında bu açıklama daha önce gelmişti. Uygulama yetkilileri 2019 yılında beğenileri göstermemeye yönelik güncelleme yapacaklarını açıklamıştı.

Bu güncellemenin sonrasında kullanıcıların gönderilerindeki beğenileri sadece kendileri görebilmekte. Diğer kullanıcıların beğenileri görmesine izin verilmiyor. İlk etapta denemeleri birkaç bölge ile sınırlı olan sistemin, şimdi ise genişleyeceği açıklandı.

Instagram Beğenileri Sınırlanıyor

Yeni düzenleme ilk olarak 7 ülke için yayınlanmıştı. 7 ülkede testlerin başlamasının sonrasında, sistemin ne kadar başarılı olacağı konusunda denemelerin üzerinde duruldu. Bu konuda çalışmalar yapan Instagram belli bir oranda başarı elde edilmesinin ardından testlerin kapsamını genişletme kararı aldı.

Instagram

Testlerin bu kez ABD’de yapılacağı açıklandı. ABD’de denemeler yapılmasının önemi oldukça fazla. Çünkü testlerin ABD genelinde başarılı olması durumunda, güncellemenin kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için yayınlanması söz konusu olacaktır.

Beğenilerin gösterilmesine engel olacak olan yeni güncellemenin tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı konusunda kesin bir yorum yapmak ise hala mümkün değil. Bunun için ABD genelinde yapılacak olan testleri beklemek gerekiyor. Sürecin nasıl işleyeceğini göreceğiz.  

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı