Oyun
Trend

İlk PlayStation 5 Oyunu Resmiyet Kazandı

İlk PlayStation 5 oyunu Godfall duyuruldu.

Gearbox, The Game Awards 2019 etkinliğinde yeni oyunları için detayları açıkladı. Açıklanan detaylarda yer alan ayrıntılar ise iddialı bir yapımın geleceğini işaret ediyordu. Oyunun özellikleri, yapısı, hikayesi bir yana açıklanan bilgilerde en çok dikkat çeken detay yeni oyunun ilk PlayStation 5 oyunu olması oldu.

Godfall isimli oyunun, 2020 yılında çıkış yapacağı ve oyunun Sony’nin yeni oyun konsollarıyla beraber satışa sunulacağı konusunda bilgiler paylaşıldı. Ne derece iddialı bir oyun konsolu geleceğinin bir ön gösterimini yapan yeni oyun için de bazı detaylar açıklandı. İlk PlayStation 5 oyunu da adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor.

İlk PlayStation 5 Oyunu: Godfall

Yeni nesil Sony oyun konsolları, 2020 yılının sonunda gelecek. Resmi açıklamalara da bakacak olursak, oyunun 2020 yılı içerisinde geleceği neredeyse kesin. Hal böyle olunca yavaş yavaş PlayStation 5 destekli oyunların duyurulması da sürpriz olmasa gerek. Counterplay tarafından geliştirildiği duyurulan yapım, RPG türünde bir yapım olacak.

Eğlence yönünün ağır basacağı duyurulan yeni oyunun fragmanı da doğrudan PlayStation resmi YouTube kanalından paylaşılmış durumda.

Hem tek kişilik hem de çoklu oyuncu modlara olacağı söylenen yapımın ne kadar başarılı olacağını da çıkış yaptıktan sonra göreceğiz. Şimdilik gösterilen ilgi oldukça yoğun. Ayrıca oyunun PS4 serisine gelmeyeceği de açıklandı. Bu handikap ile yapımın ne kadar öne çıkacağı tartışılır.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı