Haberler

Hyundai Hibrit Üretimi için Türkiye Kararı

Hyundai hibrit araçlar için Türkiye'de üretim başlıyor.

Türkiye’de üretim yapan firmalardan biri olan Hyundai, geniş bir üretim tesisine sahip. İzmit’te kurulu olan tesis, şu ana kadar markanın binlerce üretim yaptığı bir alan olarak öne çıktı. Fakat tesis içerisinde genelde içten yanmalı motora sahip olan araçlar üretiliyordu.

Şimdi ise bu konuda yeni bir karar verildiği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre Hyundai hibrit üretiminin başlayacağı ve İzmit’te yer alan üretim tesisinde elektrikli araçların da üretime alınacağı duyuruldu.

Türkiye’de Hyundai hibrit Üretimi Başlıyor

 Hibrit motorlu araçlara yönelik bir yatırım yaptığı bilinen markanın pazardaki payının artması adına bu yönde bir adım attığı düşünülüyor. İlk etapta Hyundai hibrit araçlarının iki modeli için üretim yapılacak.

Hyundai hibrit

Başta i20 hibrit modelinin üretileceği konusunda bilgiler var. Hemen sonrasında ise B-SUV sınıfı araçların üretime geçtiğini göreceğiz. Her iki sınıfta da üretilecek olan araçların dışında üretim kapasitesinin de artması bekleniyor.

Üretimi tamamlanan ilk Hyundai hibrit araçlarının ise Temmuz ayında hazır hale geleceği bildirildi: Tabii ki üretim kısmında yaşanacak herhangi bir aksilik durumun serilerin satışlarının gecikmesi söz konusu olabilir. Ama bir gecikme olmazsa beklenti tüm üretilen araçların Eylül ile Ekim ayı gibi satışa çıkacağı yönünde. Özellikle Hyundai hibrit i20 modeli için herhangi bir sorun olmaması bekleniyor.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı