Mobil

Huawei’nin Yeni Patentleri Ortaya Çıktı

Huawei dikine katlanabilen akıllı telefonları için yeni patent görselleri ortaya çıktı.

Huawei akıllı telefon modelleri için güncellemeler üzerinde çalışıyor. Kısa bir süre önce yeni seri akıllı telefon modellerinin, ABD lisanslarını alabileceği yönünde bilgiler ortaya çıkmıştı. ABD’nin kara listesinden çıkması konusunda çok önemli adımları atmaya başlayan markanın bir yandan da yeni teknolojileri için çalışmalarına devam ediyor.

Markanın şimdiki hedefi ise yeni bir amiral gemisi akıllı telefon modelini tanıtmak. Bu modelin en büyük farkı ise söz konusu akıllı telefon modelinin katlanabiliyor olması oldu.

Huawei Dikine Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Daha önce markanın dikine bir şekilde katlanabilen akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Markanın dikine katlanabilen akıllı telefon modellerinde nasıl bir tasarıma yer verileceği konusunda yeni patent görselleri de ortaya çıktı.

Paylaşılan patent görsellerine göre yeni akıllı telefonlar, tıpkı Motorola RaZr modelinde olduğu gibi tam ortadan dikine bir şekilde katlanacak.

Huawei

Bu nedenle uzun ince bir tasarım kullanacağı görülen yeni seri akıllı telefonların arka kısımda ise 3 arka kamera ile gelmesi bekleniyor. Üst üste sıralı olan 3 arka kamera dışında ön kısımda ise herhangi bir kamera bulunmadığını göreceğiz.

Telefon ekran kısmında tamamen çerçevesiz bir panele yer verecek. Ekrana gömülü olarak gelen herhangi bir kamera alanı da olmayacak. Gücünü Kirin 990 serisinde alması beklenen serinin ne zaman satışa sunulacağı konusunda ise bilgiler paylaşılmadı.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı