Haberler

Huawei’nin Gelecek İki Yıl İçin Satış Hedefleri Açıklandı

Huawei'nin 2019 ile 2020 yılları arasında yapmak istediği satış rakamlarına dair gelecek hedefi açıklandı.

Çinli akıllı telefon üreticilerinden Huawei, son dönemde dünya genelinde kullanmaya başladığı reklam kampanyaları sayesinde hedef kitlesini oldukça artırdı. Şirketin üst düzey amiral gemi modellerinin rekabet ettiği amiral gemileriyle kafa kafaya gitmesi, bu alanda yapılan yatırımların bir karşılığı olarak görülüyor. Aynı zamanda fiyat performans modellerinin de oldukça fazla dikkat çektiği ve ülkemizde bu markanın “Lite” olarak adlandırdığı modellere eğilim de ciddi rakamlara ulaştığı söylenebilir.

Geçtiğimiz yıl şirketin ürünleri ve markası için harcadığı reklam bütçesi düşünüldüğünde Huawei istediğini elde etmiş gibi görünüyor. Öyle ki geçmiş yıllara göre 2018 yılını rekor satış rakamları ile kapatmayı başarmış ve bu yıl için hedefini de bu oranda yükseltmişti.

İşte Huawei’nin 2 Yıllık Satış Hedefi

Huawei şirketinin geçtiğimiz 2018 yılını 52 milyar dolar gelirle kapadığı biliniyor. Bu geliri elde edebilmek için 206 milyon teknoloji ürünü sattığı belirtilen firmanın hem gelir hem de satış rakamı açısından rekor senesini yaşadığı gözlendi.

Ön siparişe çıkan Huawei P30, tam 10 saniye içinde tamamen tükenmişti!

2019 ile 2020 yıllarında da aynı ilerlemeyi sağlamayı amaçlayan Huawei, bir süre önce duyurduğu ve geçtiğimiz günlerde ön siparişe açılan P30 serisinin saniyeler içinde tükenmesi, bu hedefin gerçekleşebileceğinin ilk sinyalleri gibi duruyor.

Huawei tarafından 2019 yılı için beklenen satış hedefi 250 milyon ürün olarak belirtildi. Şirketin Tüketici İşleri Başkan Yardımcısı Zhu Ping tarafından yapılan açıklamada 2020 yılına dair beklentilere de yer verildi. 2020 yılında Huawei tam 300 milyon adet ürün satmayı hedefliyor.

Her ne kadar bu rakamlar kucağa oldukça korkunç gelse de Huawei’nin son 2-3 yıl içindeki hızlı gelişimini de görmezden gelemeyiz. Bakalım Çinli teknoloji üreticisi bu hedeflerinde ne kadar başarılı olabilecek?

Etiketler

Gökhan ÇAKIN

1990 Trabzon doğumluyum. KTÜ Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenimimi tamamladım. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı