Mobil

Huawei Yeni Bir Katlanabilir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Huawei katlabilir akıllı telefon modelleri üzerinde çalışıyor. Markanın yeni katlabilir akıllı telefonu nasıl olacak?

Akıllı telefon modellerini yenilemeye devam eden Huawei, şu sıralar oldukça yoğun. Firmanın ABD yaptırımlarından sonra yeniden bir oluşum içerisine girdiğini biliyoruz. Bu oluşumda başarılı olmak ve yeni bir işletim sistemi geliştirmek üzerine çalışan firma, bir yandan da benzersiz akıllı telefonlar üretme peşinde.

Ortaya çıkan son bilgilere göre markanın bundan sonraki akıllı telefon modeli katlanabilir bir akıllı telefon modeli olacak. Aslında bu Huawei için ilk değil. Çok kısa bir süre önce Mate X akıllı telefonları tanıtılmış ve markanın ilk katlanabilir akıllı telefonu duyurulmuştu. Şimdi ise yeni bir katlanabilir akıllı telefon için patent görselleri ortaya çıktı.

Huawei Katlanabilir Akıllı Telefon Neler Sunacak?

Yeni akıllı telefon için patent görselleri yayınlandı. Yayınlanan patent görsellerine göre Huawei katlanabilir akıllı telefonlarda önemli bir değişiklik yapacak.

Marka yeni akıllı telefonlarında tek bir katlanma değil, 2 kez katlanma sunacak. Yani telefonlar 2 defa katlanabilecek. Bu sayede 3 farklı şekilde kullanım sunulması mümkün olacak.

Yeni akıllı telefonların üç farklı şekilde kullanılmasını sağlayan özel bir menteşe sistemi olması bekleniyor. Patent görsellerinde bu menteşe sistemi için çok fazla bilgi paylaşımı yapılmış değil.

Bunun yanında dikine katlanabilen bir model olarak gelmesi beklenen telefonun, herhangi bir kamera çıkıntısı olmadığı da görülüyor. Yani hem menteşe sisteminde hem de kamera sisteminde gizli konumlandırma kullanılmış olabilir.

Şu an için Huawei Mate X modelleri de piyasa sürülmediği için kesin olarak telefonların nasıl bir yapısı olacağını bilemiyoruz. Muhtemelen önümüzdeki sene tanıtılması beklenen yeni bir katlanabilir model söz konusu. Tanıtım sonrasında daha detaylı bilgileri elde etme şansımız olacak. Tanıtım sonrasında tüm detayları aktaracağız.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı