Mobil

Huawei Yeni Bir Kamera Patenti Aldı

Huawei yeni bir kamera patenti aldı.

Akıllı telefonları için yenilikler üzerinde çalışan Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni bir patent daha aldı. Bundan sonra gelecek olan akıllı telefon modellerinde kullanılması beklenen yeni teknoloji, markanın kamera sistemini de değiştireceğini göstermekte.

Özellikle kamera konusunda iddialı bir seri olan akıllı telefonun, hem arka hem de ön kameralarının aynı olacağını söylemek gerekiyor. Kameralar flip kamera olarak bilinen kameralar. Daha önce Asus Zenfone modellerinde de gördüğümüz dönen bir kamera sisteminden söz ediyoruz.

Huawei Yeni Kameralarıyla Geliyor

Telefon arka kısımda 3 arka kamera bulunduracak. 3 ana kameranın dışında bir de dördüncü sensörün bulunduğunu görmek mümkün olacak. Arka kısımda kullanılan kameraların hareketli bir sistemi olacak. Kameralar istendiği durumda öne doğru çevrilecek.

Arka kameralar çevrilip ön kamera olarak kullanılabilecek. 180 dereceye kadar dönecek olan kameraların dışında telefonların tasarımlar konusunda önemli değişiklikler sunması bekleniyor. Tasarım kısmında ilk olarak ekran tasarımı dikkat çekecek. Ekran kısmında çerçevesiz ve çentiksiz bir yapı sunulacak.

Huawei

Kameralar öne çevrildiği zaman üst çerçevenin üzerine yerleştirilecek olan bir dönen kamera devreye girmiş olacak. Kısacası arka kameraya geçtiğiniz zaman arka kamera çalışacak ön kısma geçtiğiniz zaman telefon arka kameraları dönerek ön kamera olacak. Bu teknolojinin hangi akıllı telefonda kullanılacağı ise net değil. Huawei henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.    

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı