Haberler

Huawei Watch GT Satışları Açıklandı

Huawei Watch GT satışları için son rakamlar açıklandı. Huawei Watch GT satışları ne durumda. Huawei için konum değişti mi? Yeni akıllı saatlerin satış rakamlarına ilişkin tüm açıklamalar ve son gelişmeler.

Akıllı telefon alanında nasıl bir rekabet varsa, aynı şekilde diğer akıllı ürün teknolojileri sınıflarında da rekabet söz konusu. Akıllı telefonların hemen sonrasında rekabetin öne çıktığı alanlardan birisi de giyilebilir teknoloji alanı.

Bu alanda akıllı saatlerin gündemde olduğunu ve markaların akıllı saatler için yarıştığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yarışın içerisinde kendisine yer bulan markalardan birisi de Huawei oldu. Şu sıralar akıllı telefon satışlarında ciddi bir düşüş yaşaması beklenen markanın Huawei Watch GT modeliyle beraber satış rekorlarına gittiği ortaya çıktı.

Huawei Watch GT 2 Milyonu Geçti

Paylaşılan son rakamlara göre Huawei Watch GT modeliyle beraber marka bu alanda çok ciddi bir büyüme yakaladı. Verilere bakıldığı zaman %282.2 gibi uçuk bir oranda büyüme gösterildiği ortaya çıktı.

Giyilebilir ürün kategorisinde elde edile bu büyümenin nedeni ise Huawei Watch GT akıllı saatlerinin satış rakamı.

Öyle ki beklenenin çok üzerinde 2 milyon satış rakamı çok ciddi bir rakam olarak değerlendirilebilir. Henüz paylaşılmadı ancak bu rakamlarla beraber akıllı saat satışlarında da sırlamanın değiştiği düşünülüyor.

Huawei Watch GT

Apple’ın hala lider olduğu akıllı saat pazarında Huawei’nin ise üçüncü sıraya kadar yükselmeyi başardığı düşünülüyor. Tabii ki net rakamlar için bir süre daha beklemek gerekli ancak Huawei Watch GT satışlarını bile değerlendirecek olursak, net bir yükselişin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni akıllı saat modellerinde de bu başarının devam ettirilmesi durumunda, giyilebilir kategorisinde de en iddialı teknoloji firmalarından birinin Huawei olduğunu görmek mümkün olabilir.

Şu an için akıllı telefonlarda işletim sistemi çalışmalarına da devam eden marka, akıllı saatleri için bir değişimi de haber verebilir. Yine bu da sürpriz olmayan bir gelişme olarak karşımıza çıkabilir.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı