İnternet

Huawei Twitter Hesabı Hacklendi

Huawei Twitter hesabı hacklendi. Huawei hesabı geri aldığını açıkladı.

Şu sıralar yeni akıllı saat modellerini pazara sunan Huawei, bir yandan satışlarını arttırmak adına reklam çalışmalarına devam ediyor bir yandan ise ABD ile yaşadığı sorunu çözmeye çalışıyor. Firmanın gündemi zaten oldukça yoğunken, geçtiğimiz gün Huawei için bir kötü haber daha geldi. Bu kez firmanın resmi Brezilya Twitter hesabının hacklendiği ortaya çıktı.

Resmi Twitter hesabının hacklenmesi üzerine markanın hesabından Cuma indirimleri için paylaşımlar yapıldığı görüldü. Bir yandan Cuma indirimleri için paylaşımlar yapılmış olsa da bir yandan da hem Apple için hem de Huawei için eleştiri dolu paylaşımlar yapıldı.

Huawei Hesabı Geri Aldı

Sorunu haber alır almaz çalışmalarına başlayan Huawei yetkilileri ise sorunu kısa süre içerisinde çözüme kavuşturdu. Twitter hesabının geri alındığını açıklayan firma, aynı zamanda yaşanan olaylar için de özür dilediğini açıkladı. Kullanıcılarından özür dilediğini belirten marka, olayla ilgili gerekli suç duyurularını da yaptıklarını dile getirdi.

Huawei

Kısa süre içerisinde söz konusu sorun için çözüm oluşturan markanın, suçluların bulunması için çalışmalar başlattığını da belirtelim. Öte yandan konuya ilişkin Twitter tarafından bir açıklama gelmedi. Ayrıca Huawei hesabın nasıl hacklendiğine ilişkin inceleme başlattıklarını da duyurdu.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı