Mobil

Huawei Satış Rakamları Ortaya Çıktı

Huawei akıllı telefon satış rakamlarını açıkladı. Huawei için açıklanan son satış rakamları neler? Marka beklenen düşüşü yaşadı mı?

Amerika ile yaşadığı gerilimin ardından akıllı telefon pazarında ciddi bir düşüş yaşaması beklenen Huawei, görünen o ki direnmeye devam edecek. Durum aslında oldukça dikkat çekici bir hal almaya başladı. İlk olarak Huawei akıllı telefonlarının Google desteğinin son bulduğu açıklandı. Eski modeller için geçerli olmayacağı açıklanan bu durumun yeni akıllı telefonlarda boy göstereceği ve hiçbir modelin Android güncellemesi almayacağı konusunda açıklamalar yapıldı.

Tüm bu açıklamaların ardından Huawei’nin akıllı telefon satışlarının düşmesi beklentisi ortaya çıktı. Firma tarafından da yapılan açıklamada %40 oranında bir düşüş beklendiği açıklanmıştı. Fakat son açıklanan raporlar, şu ana kadar markanın ciddi bir satış rakamını geride bıraktığını gösteriyor.

Huawei 100 Milyon Sınırını Aştı

Satış rakamları için yapılan açıklamada markanın akıllı telefon satışlarında 100 milyon barajını geçtiği görülüyor. 31 Mayıs itibariyle Huawei akıllı telefon satışında 100 milyon rakamını geride bıraktı. Bununla beraber 2 aylık süre içerisinde 40 milyon satışın üzerine çıkıldığı da net bir şekilde görülüyor.

Sadece bu rakamlar bile markanın ne kadar yüksek oranda satış elde ettiğini göstermekte. Bu rakamları bir kenara bırakacak olursak, ilk çeyrek verilerinde de artış söz konusu.

Huawei

İlk çeyrek için paylaşılan verilerde ise 59 milyon akıllı telefon satışının gerçekleştirildiği açıklandı. 59 milyon akıllı telefon satışının yapılması, geçen seneye göre ciddi bir yükseliş olduğunu da göstermekte.

Markanın geçen sene için açıklanan satış rakamları ise 50 milyonun altında kalmıştı. Satışların yıllık düzeyde %50.3 oranında artmış olduğu açıklandı. Fakat bu işin iyi tarafı. Bundan sonraki dönem için satışların yükselmesi değil, satışların düşmesi söz konusu olacak.

En azından marka tarafından verilen bilgiler de bu yönde. Amerika kararının satışları ne kadar baltalayacağı ise net değil. Beklenti %40 civarlarında bir düşüş yaşanması. Fakat bu da net değil.

Etiketler

Hakan ŞENTÜRK

1991 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı