Haberler

Huawei Rakibi Samsung’u Geçmek İçin Kolları Sıvadı

Akıllı telefon piyasasının zirvesinde yer alan Samsung’u gözüne kestiren Huawei, pazar payını kapmak için kolları sıvadı.

Çinli telefon üreticisi Huawei, pazarda önemli bir yere sahip olan Koreli Samsung’u geçmek için çalışmalara erkenden başladı. Kızışan rekabet kullanıcılar için olumlu görülmekle birlikte iki firma 5G, işlemciler ve tabii ki akıllı telefonlar üzerinden rekabeti sürdürüyor. 

Huawei Üretim 2025 Projesi İpi Çekecek

Bilindiği üzere Huawei, bir süredir özel projesi üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Şirketin Üretim 2025 adını verdiği proje ile birlikte DRAM ve NAND flash üretimini hızlandırması beklenmekte. Ayrıca projenin ardından Samsung’un önlenemez bir düşüşe girmesi Huawei yetkililerinin planları arasında. 

Şirketin kendi üretimini ön plana alarak satışlardan daha fazla kar elde etmek istediği ve bu yönde çalışmalar yaptığı görülürken Samsung’un şirkete nasıl bir karşılık vereceği henüz bilinmiyor. 

İşlemci ve 5G Rekabette Belirleyici Olacak

Gelen haberlere göre Huawei, 5G teknolojisinde Samsung’un önüne geçmiş durumda. Şirket hem fiyat hem de teknoloji açısından rakibinden sıyrılırken kullanıcılardan da daha fazla beğeni topluyor. Bu durumun uzun vadede Samsung’u tahtından edebileceği belirtilmekte. 

Yüzde 13.1’lik pazar payı ile zirvede yer alan Samsung’un en yakın takipçisi olan Huawei’nin pazar payı şuan itibariyle 12.9 şeklinde ifade edilmekte. Ancak ilerleyen süreçte bu durumun tersine dönebileceği ve Huawei’nin zirveye yerleşebileceği aktarılıyor. 

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı