Mobil

Huawei P40 Tüm Dünyada Satışa Çıkacak

Huawei P40 akıllı telefonları için yeni iddialar gelmeye başladı. Bu kez satış durumu için yeni bir detay paylaşıldı.

Akıllı telefonlarında Google’ın servislerini kullanamayan Huawei, son amiral gemisi akıllı telefon modelinde Google’ın servislerine yer vermemişti. Android işletim sistemini de lisansız olarak kullanmak zorunda kalan Huawei, haliyle telefonları bir anda tüm dünya için satışa çıkaramadı. İlk etapta sadece Çin genelinde satışa çıkan akıllı telefonların, bazı Avrupa ülkelerinde de satışa çıktığı konusunda bilgiler paylaşılmıştı.

The Information tarafından paylaşılan bir makale ise Huawei P40 akıllı telefonları için aynı durumun geçerli olmayacağını ortaya koydu. Buna göre Huawei P40 akıllı telefonları tüm dünya genelinde satışa çıkacak.

Huawei P40 Google Servislerine Sahip Olacak Mı?

Yeni akıllı telefon modellerinin önümüzdeki sene piyasaya sürüleceği biliniyor. Söz konusu akıllı telefonlarının yine Google servislerinden mahrum kalması bekleniyor. Google servislerinden yoksun kalacak olan akıllı telefonların buna rağmen tüm dünyada satışa çıkacağı söyleniyor.

Huawei P40

Başta Çin genelinde satışları yapılması beklenen Huawei P40 akıllı telefonlarının sonrasında ise tüm ülkelerde satışa çıkacağı ve Mate 30 gibi bir sorun yaşanmayacağı konusunda bilgiler var. Burada önemli olan hangi işletim sisteminin kullanılacağının da önemi büyük.

Markanın Harmony OS işletim sistemini kullanması ve bu sayede telefonlarını tüm ülkeler için satışa çıkarmasının gündemde olduğunu ekleyelim. Yarın Harmony OS işletim sistemi için açıklamalar yapılacak. Bu açıklamalarla beraber yeni telefonların işletim sisteminin de kesinleştiğini göreceğiz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı