Mobil

Huawei P40 Tanıtım Tarihi Kesinlik Kazandı

Huawei P40 akıllı telefon modelinin ne zaman tanıtılacağı ortaya çıktı.

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi akıllı telefon modeli olması beklenen Huawei P40 akıllı telefonları için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak yeni seri akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı konusunda bilgiler ortaya çıktı.

Doğrudan Huawei CEO’su Richard Yu tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni seri akıllı telefonların tanıtımı çok gecikmeyecek. Telefonların tanıtımı beklendiği gibi 2020 yılının ilk çeyreğinde yapılacak. Tanıtım tarihi bir yana telefonların hangi işletim sistemini kullanacağı konusunda da bilgiler paylaşılmış durumda.

Huawei P40 Android 10 ile Geliyor

Yeni akıllı telefonların tanıtım tarihinden başlayalım. Markanın CEO’su tarafından yapılan açıklamada telefonların 2020 Mart ayında tanıtılacağı duyuruldu. Fakat ünlü isim telefonların tanıtılacağı kesin günü açıklamadı.

Beklenti geçen senelerde olduğu gibi 25 Mart tarihinde tanıtımın yapılması yönünde. Yeni akıllı telefonların içerisinde yer alan işletim sistemi ise Android 10 işletim sistemi olacak.

Huawei P40

Android 10 işletim sisteminin alt yapısında EMUI 10 işletim sisteminin kullanılacağı akıllı telefon, yine Android serisinden vazgeçmeyecek gibi gözüküyor.

Telefonun teknik kısımda nasıl bir seri olacağı bir yana, bu modelin Google servislerini bulundurup bulundurmayacağı konusu da merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Henüz bu konuda da firma tarafından kesin bir açıklama yok. Bu bilgileri de Huawei P40 tanıtımının hemen sonrasında almak mümkün olacak.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı