Mobil
Trend

Huawei P40 Pro Tasarımı En Sonunda Ortaya Çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, P40 ve P40 Pro için artık geri sayım yapıyor. Şirketin yeni cihazı P40 Pro ile alakalı sızıntılar geçtiğimiz aylarda ortaya çıksa bile arka kısım net bir biçimde belli olmuyordu. Son paylaşılan görsellerle birlikte cihazın tasarımı kesin olarak ortaya konuldu.

Huawei’nin yeni akıllı telefonları P40 ve P40 Pro ile alakalı bilgiler gelmeye devam ediyor. Tabii ki şirket çalışmalarını sürdürürken tasarımla alakalı sızıntılar da kesinleşmiş oldu. Dikdörtgen şeklindeki arka kamera çıkıntısı ile birlikte koruyucu kılıf görselleri sızdırılınca cihazın tüm tasarımı da netlik kazandı. Böylelikle Huawei P40 Pro’nun arka kısmında 5 adet kamera olduğu kesinleşti. 

Bilindiği üzere cihazla alakalı görseller daha önce de paylaşılmış ancak arka kamera kurulumu konusunda soru işaretleri ortaya çıkmıştı. 

Huawei P40 Pro Tasarımı İle Beklentileri Karşılıyor

Çift ön kamera deliğine sahip olan Huawei P40 Pro, ayrıca bu güne kadar üretilen modellere göre farklılığıyla dikkat çekiyor. Farklı kavislere sahip olan cihazda yine fiziksel kontrol tuşlarının olduğunu da ifade etmek mümkün. 

Bugüne kadar gelen bilgiler Huawei P40’ta üç kamera olacağını doğruluyordu. Ancak P40 Pro için kesinleşmiş bir bilgi bulmak mümkün değildi. Sızdırılan görsellerle beraber cihazın beş arka kamerayla piyasaya süreceği netlik kazandı. Ayrıca P40 Pro’da 10x optik yakınlaştırma özelliğinin olacağı tasarım sızıntısından kesin olarak anlaşılıyor. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı