Mobil

Huawei P40 Pro Render Görüntüleri Paylaşıldı

Huawei P40 Pro akıllı telefonlarının tasarımı net bir şekilde ortaya çıktı.

Huawei, yeni amiral gemisi akıllı telefonları için hazırlıklarına başladı. Android işletim sistemini kullanacağı ancak Google lisanslarından mahrum kalacağı düşünülen yeni akıllı telefonların özelliklerinin neler olacağı bir yana söz konusu akıllı telefonların render görüntüleri de ortaya çıkmış oldu. Paylaşılan render görüntüleri Huawei P40 Pro tasarımını da gözler önüne sermiş oldu.

Huawei P40 Pro Nasıl Tasarım Kullanacak?

Yeni akıllı telefonların arka kısımda çok geniş bir kamerası bulunacak. Dikdörtgen şeklinde bir tasarımla gelecek olan yeni akıllı telefonların 5 kameralı olduğunu görmek mümkün olacak. Arka kısımda üst üste 4 kameralı bir dizilim sunulacak. Üst üste 4 kameranın bulunacağı akıllı telefonun kamera alanının yan kısmında bir kameraya daha yer verdiğini göreceğiz.

Kamera alanının hemen dışında flaş ışığının yer aldığını göreceğiz. Ekran kısmına baktığımız zaman ise şelale ekranlarının kullanımı devam edecek. Şelale ekran tasarımında olduğu gibi yan kısımlar tamamen kavisli olacak.

Huawei P40 Pro

Yan kısımlarda tamamen kavisli olacak olan akıllı telefonların üst ve alt kısımda da tamamen çerçevesiz olacağını ekleyelim. Ön kameranın da ekranın hemen üzerinde konumlandırılacağını ekleyelim. Ekrana gömülü olarak tek bir ön kamera gelecek.

Bu tasarımla beraber Huawei P40 Pro akıllı telefonlarının 2020 Mart ayında tanıtılması bekleniyor. Telefonun amiral gemisi serisine dahil olacağını da hatırlatalım.  

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı