Mobil

Huawei P40 Pro DxOMark Puanı Açıklandı

Huawei P40 Pro modelinin kamera puanları açıklandı.

Kısa süre önce amiral gemisi akıllı telefonlarını tanıtan Huawei, son günlerde gündemde olan markaların başında geliyor. Akıllı telefon dünyasının dikkat çeken modellerinden biri olan Huawei P40 Pro akıllı telefonlarının testleri de yapılmaya başlandı.

Son olarak yeni seri akıllı telefonların DxOMark kamera puanları açıklandı. Kamera puanlarının açıklanmasıyla beraber telefonun ne kadar iddialı olduğunu da görmüş olduk. Öyle ki telefon değerlendirmeye göre listenin ilk sırasında yer almayı başardı.

Huawei P40 Pro DxOMark Puanı Nasıl?

Kamera değerlendirmesi yapıldığı zaman, yeni seri akıllı telefonların 140 fotoğraf çekim puanı aldığını görüyoruz. 140 gibi oldukça iddialı bir değerle karşımıza çıkan akıllı telefonun video çekim puanı ise 105 olarak açıklandı.

Huawei P40 Pro

Hem fotoğraf çekim puanının hem de video çekim puanının oldukça yüksek olduğunu görmekteyiz. Bir süredir liderliği elinde bulunduran Oppo Fin X2 Pro modeli de Huawei P40 Pro DxOMark puanı sonrasında ikinci sıraya düştü.

Find X2 Pro modelinin fotoğraf çekim puanı ise 134 puan olarak açıklanmış ve aynı testten video puanı olarak ise 104 puan aldığı açıklanmıştı. Listenin üçüncü sırasında Xiaomi Mi 10 Pro akıllı telefonlarıyla Mate 30 Pro modelinin liderliği paylaştığı da görülmekte.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı