Mobil

Huawei P40 Pro Batarya Detayları Ortaya Çıktı

Huawei P40 Pro pil teknolojisi için yeni iddialar ortaya çıktı.

Harmony OS işletim sistemini kullanmayacağını açıklamasının ardından yeni seri akıllı telefonları için daha fazla ilgi uyandıran Huawei, bir sonraki amiral gemisi modeli için hazırlıklarını hızlandırmaya başladı. Yeni modeller için belli aralıklarla detayların ortaya çıktığını da görmekteyiz. Son olarak Huawei P40 Pro modelinin batarya kapasitesi konusunda yeni bilgiler paylaşıldı.

Huawei P40 Pro Yeni Bir Pille Gelecek

Yeni seri akıllı telefon modelleri için yapılan paylaşımlara göre Huawei P40 Pro modelinde lityum iyon piller yerine grafen piller tercih edilecek. Grafen pilin kullanılması, pil hacminin %70 oranında düşmesine olanak verecek ki bu da zaten serinin daha kullanışlı bir hal alması anlamına geliyor.

Pil kapasitesi kısmında ise 5500 mAh değerinde bir kapasiteye yer verilecek ancak dediğimiz gibi daha dar bir pil sunulacağı için tasarımda biraz daha özgün bir yapı elde edilecek. Pilin şarj teknolojisi kısmında ise 50W hızlı şarj imkanı sunulacak.

Huawei P40 Pro

Bu teknolojiyle beraber yeni seri akıllı telefonların sadece 45 dakika içerisinde şarj olması sağlanacak. Sıfırdan %100 şarja çıkılması için 45 dakikanın yetecek olması, amiral gemisi akıllı telefon modelleri arasında serinin öne çıkmasını sağlayacak.

Yeni sistemin sadece Pro modelinde kullanılıp kullanılmayacağı ise bilinmiyor. Huawei P40 Pro dışında ana modelde de bu teknolojiyi görebiliriz.   

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı