Mobil

Huawei P40 Lite Tasarımı Ortaya Çıktı

Huawei P40 Lite tanıtımı öncesinde ortaya çıktı.

Yeni akıllı telefonlarında Google’ın servislerini kullanması konusunda nasıl bir karar alınacağı bilinmeyen Huawei’nin, amiral gemisi akıllı telefon modelleri için çalışmalar devam ediyor. Yeni akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağı net değil ancak gelen bilgiler de sadece Google servislerinin konuşulmayacağını gösteriyor. Son bilgiler telefonların iddialı modeller olacağını gösteriyor. Serinin uygun fiyatlı modeli olması beklenen Huawei P40 Lite için ortaya çıkan görseller de bu durumun kanıtı.

Huawei P40 Lite Nasıl Bir Akıllı Telefon Olacak?

Paylaşılan görsellere baktığımız zaman telefonların arka kısımda 4 kamera ile geldiğini göreceğiz. Kare şeklinde bir kamera alanının kullanılacağı akıllı telefonun, kare kamera alanının içerisinde 4 adet kamera bulunacak. Flaş ışığı ise farklı bir tercihle bu alanının dışına çıkarılacak. Telefonların ön kısmında ise tek bir kamera bulunacak.

Huawei P40 Lite

Bu kamera da ekrana gömülü bir şekilde gelecek. Kirin 810 işlemcilerinin kullanılması beklenen akıllı telefonların 6.4 inç Full HD+ çözünürlük değeri bulunacak. İddialı akıllı telefonun içerisinde yer alan RAM miktarı ise 8 GB RAM olacak.

Yine depolama alanı kısmında da Huawei P40 Lite modelinin 128 GB depolama alanı sunduğunu göreceğiz. İddialı akıllı telefon modelinin fiyatı konusunda ya da çıkış tarihi konusunda bilgiler ortaya çıkmış değil. Beklenti 2020 yılında gelecek.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı