Mobil

Huawei P30 ve P30 Pro Fiyatları Ortaya Çıktı

Huawei P30 ve P30 Pro akıllı telefonları için fiyatlar açıklandı. Yeni modellerin fiyatları nasıl? Siparişler ne zaman teslim edilecek?

1 aydır merakla beklenen yeni Huawei akıllı telefonları ortaya çıktı. Gösterişli bir tanıtımla beraber duyurulan Huawei P30 ve P30 Pro modelleri şimdiden ilgi odağı olmaya da başlamış durumda.

Yeni akıllı telefonların özellikleri bir yana, bu serilerde fiyat rekabeti konusunda da çok konuşulacak adımların atılması bekleniyordu. İşte beklenen gelişme yaşandı. Huawei P30 ve P30 Pro fiyatları açıklandı. Sürprizlerin geldiğini belirterek fiyatlara geçelim.

Huawei P30 ve P30 Pro Fiyatıyla Fark Yaratabilir

Yeni akıllı telefonların belli başlı e ticaret siteleri üzerinden satışa çıktığını belirterek başlayalım. Ön siparişleri şu an için açılmış olan telefonlar için istenen fiyatlar ise çok konuşulacak gibi gözüküyor.

Öyle ki söz konusu akıllı telefonların 6 GB RAM bellek miktarına sahip olan P30 giriş modeli için istenen rakam 5.699 TL. Oldukça iddialı bir fiyat aralığı olarak gösterebileceğimiz 5.699 TL, Pro modelinde de 6.999 TL olarak karşımıza çıkıyor. Her iki modelde de 6 GB RAM bellek miktarına yer veriliyor.

Başlangıç modelleri için açıklanan bu fiyatlarla beraber RAM bellek seçenekleri konusunda da bilgi verilmiş değil. 6 GB RAM bellek kullanan modelin dışında, farklı bir RAM bellek miktarı açıklanmadı.

Huawei P30 ve P30 Pro

Bu da demek oluyor ki söz konusu akıllı telefonların amiral gemisi rakiplerinden aşağı kalır bazı özellikleri olacak. Yine de fiyat kısmında rekabet bir hayli konuşulacak gibi duruyor. Şimdilik yeni seri akıllı telefonlar için yapılan açıklamalar bu şekilde.

Bilgilere bakacak olursak, teslimatlar için 4 Nisan’ı beklemek gerekecek. 4 Nisan’dan sonra ön siparişe açılan telefonların gönderiminin sağlanacağı söyleniyor. Bu tarihten sonra Huawei P30 ve P30 Pro modellerinin fiyatlarında bir değişiklik olup olmayacağı ise bilinmiyor. En azından şu an için kampanya ve benzeri bir konu hakkında bildirim yok.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı