Mobil

Huawei P30 ve Mate 20 Güncelleme Tarihleri Belli Oldu

Huawei P30 ve Mate 20 modelleri için EMUI 10 tarihi belli oldu. Güncellemeler Kasım ayında geliyor.

Akıllı telefonların güncelleme desteği alması, önem verilen konulardan biri haline geldi. Android güncellemelerini alan akıllı telefonlar her zaman için bir adım öne çıkıyor. Her ne kadar Google ile durumu netlik kazanmamış olsa da güncellemeler konusunda desteğine uzun süre devam eden markalardan birisi de Huawei. Son olarak Huawei P30 ve Mate 20 serisi için güncelleme çalışmalarının başladığı duyurulmuştu.

Her iki akıllı telefon serisi için de EMUI 10 güncellemelerinin beta olarak sunulduğunu gördük. Beta sürümünün hemen ardından, EMUI 10 final sürümü için de tarih ortaya çıktı.

Huawei P30 ve Mate 20 Ne Zaman Güncelleme Alacak?

Elde edilen bilgilere göre Huawei P30 akıllı telefonları için güncelleme 1 hafta erken yayınlanacak. Mevcut amiral gemisi akıllı telefon modelleri güncellemeyi Kasım ayının ortasında alacak. Huawei P30 akıllı telefonlarının güncelleme almasının hemen sonrasında Mate 20 serisi için güncellemeler başlayacak.

Huawei P30 ve Mate 20

Mate 20 akıllı telefonlarının Kasım ayının ikinci yarısında güncellemeyi alması bekleniyor. Buna göre her iki model için EMUI 10 güncellemesi yayınlanacak. Tabii ki güncellemelerin anında tüm modellere ulaşması mümkün olmayacak. Güncellemenin destekli olan tüm modellere ulaşmasının da birkaç ayı bulması bekleniyor. Özellikle Mate 20 serisinin tüm modellerinin güncelleme alması biraz zaman alacaktır.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı