Mobil

Huawei P30 Pro Ne Kadar Dayanıklı?

Huawei P30 Pro dayanıklılık testinde boy gösterdi. İşte yeni akıllı telefonların dayanıklılığı.

Çok kısa bir süre önce tanıtımı gerçekleştirilen Huawei P30 serisi akıllı telefonların satışları başladı. Yeni nesil akıllı telefonların son kullanıcıya ulaşmasıyla beraber testlerinin de yayınlanmaya başladığını gördük. Son olarak Huawei P30 Pro dayanıklılık testi yayınlandı.

Bu alanda hemen hemen her amiral gemisi modelini inceleyen JerryRigEverything tarafından yapılan dayanıklılık testi, söz konusu akıllı telefonların ne kadar başarılı olduğunu da gösteriyor.

Huawei P30 Pro Dayanıklılık Testinde

Teste baktığımız zaman yeni akıllı telefonların 5.seviyeye kadar ekran koruması sunduğu görülüyor. Açıkçası tanıtım sırasında bu modelin ekran koruması için nasıl bir değer sunulduğu açıklanmamıştı.

Çizilme testlerinin sonuçlarını değerlendirdiğimiz zaman ise bu modelin 5.seviyeye kadar koruma sunduğunu görüyoruz. Bu da demek oluyor ki koruma kısmında eşdeğer farklı bir teknoloji kullanılmadıysa, Gorilla Glass 5 camlarına yer verilmiş.

6.seviyeye kadar korumaya devam eden akıllı telefonların ön kamera kısmında da yine yeterli korumaya yer verdiğini görüyoruz. Çiziklere karşı yeterince dirençli bir ön kamera sistemi bulunuyor. Çentik alanı içerisinde yer alan bölüm, genel olarak da korumaya sahip demek yanlış olmayacaktır.

Huawei P30 Pro akıllı telefonlarının kasa kısmına geçtiğimiz zaman ise pek sevindirici sonuçların elde edilemediğini görüyoruz. Kasa kısmında çabuk soyulma ve derin çizikler oluşması gibi sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle telefonun çerçevesi kısmında derin soyulmalar olduğunu söylemek gerekiyor.

Arka kapak kısmına geçtiğimiz zaman ise yine dirençli bir yüzey görüyoruz. Fakat kamera alanlarının yeterince korumalı olduğunu söylemek mümkün değil. Kamera kısımlarında kolayca çizilmeler yaşanabiliyor. Özellikle üçlü kamera kurulumunun olduğu bölüm, bir hayli kolay çiziliyor demek yanlış olmayacaktır.

Tüm bunlar bir yana, bükülme testlerinde de dayanıklı bir yapı ortaya koyduğumuz telefonun, genel olarak dayanıklı olduğunu görüyoruz. Dilerseniz tüm detaylara video üzerinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı