Mobil

Huawei P30 Pro Bu Kez Videoda Görüntülendi

26 Mart günü, amiral gemisi akıllı telefon modellerinin en çok merak edilen serisi ortaya çıkacak. Huawei P30 ve Huawei P30 Pro modellerinin tanıtıma çıktığını göreceğiz. Süre bu kadar az olunca, yeni akıllı telefonların sızıntı haberleri de hızlanmaya başladı. Son olarak Huawei P30 Pro akıllı telefonlarının videosu paylaşıldı.

Huawei P30 Pro Ekranda Parmak İzi Okuyucuyla Geliyor

Resmi olarak yayınlanmış bir video olmasa da yayınlanan videoda ekrandan parmak izi okuma özelliğinin yer alması dikkat çekiyor. Standart Touch ID sensörlerine benzer bir okutma sistemi kullandığı görülen akıllı telefonun, ekran üzerinden kolayca parmak izi alması da dikkat çekiyor.

Ekran üzerinde oluşturulan alt alandan parmak izi okuması yaptığını gördüğümüz modelin, optik ya da ultrasonik parmak izi teknolojisi sunup sunmadığı konusunda da bir bilgi yok. Yani henüz, kullanılan teknolojinin tam olarak ne olduğu da netlik kazanmış değil. Muhtemelen bunun için yeni akıllı telefonların tanıtımını beklememiz gerekecek.

Fakat genel olarak değerlendirme yapacak olursak, oldukça hızlı ve hatasız bir şekilde parmak izi tanımlaması yapılabiliyor. Videoya göre, parmak izi tanımlaması için ekranın her bölümü kullanılmıyor.

Bunun yerine, başta söylediğimiz gibi ekranın alt kısmının kullanıldığını ve buradan tarama yapıldığını görüyoruz. Tanımlamadan sonra, parmak izi ile kilit açmak için de yine bu kısım kullanılıyor ve oldukça hızlı bir şekilde parmak izi kilidinin açıldığını görüyoruz.

Huawei P30 Pro akıllı telefonları için ortaya çıkan detaylar şimdilik bunlar ile sınırlı. Ekrandan parmak izi sensörü konusunda ne kadar farklı bir sisteme yer verildiğini görmek için tanıtımı beklemek şart. Muhtemelen Huawei, kendi teknolojileriyle geliştirdiği bir sistemi tanıtacak.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı