Mobil

Huawei P30 Lite Teknik Detayları Ortaya Çıktı

Huawei’nin yeni akıllı telefonları gündemdeki yerini koruyor. Bir yandan yeni akıllı telefonların Pro modelleri için bir yandan da ana model için sızıntı haberleri gelmeye devam ediyor. Serinin üçüncü akıllı telefonu olmasını beklediğimiz Huawei P30 Lite içinse çok önemli detaylar var.

Huawei P30 Lite Özellikleri Netlik Kazandı

Markanın P30 Lite akıllı telefonları için geçen seneki taktiğine devam edeceği ortaya çıktı. Huawei Nova 3e modelinin isminin değiştirilip, bu modelin Huawei P20 Lite olarak satıldığını görmüştük.

İşte benzer bir strateji yeni akıllı telefonlar için de geçerli olacak. Bu kez karşımızda Huawei Nova 4e modelinin değiştirilmiş versiyonunu göreceğiz. Söz konusu model de Huawei P30 Lite olarak adlandırılacak.

Huawei P30 Lite

Yine amiral gemisi serisinin uygun fiyatlı akıllı telefonu olmasını beklediğimiz Lite modeli için belli başlı teknik özelliklerde netlik kazanmış oldu.

Buna göre yeni serinin içerisinde Kirin 710 işlemcilerinin kullanıldığını göreceğiz. 12 nm üretim sürecinden geçen ve 2.2 GHz saat hızına kadar çıkabilen işlemciler, ARM Mali G5 GPU grafik birimiyle gelecek.

Huawei P30 Lite

İşlemci kısmında bir değişiklik olmayacağı gibi ekran kısmında da bir değişiklik olmayacak. Bu modelde de 6.15 inçlik LCD ekran göreceğiz. Full HD+ çözünürlük değerinde olacak olan IPS LCD ekranların, su damlası çentik alanı bulunacak ve yine çerçevesiz ekran prensiplerine yer verilecek.

Son olarak kamera kısmındaki detaylardan söz etmek gerekiyor. Kamera kısmında 3 arka kamera karşımıza çıkacak. 24 MP çözünürlük değerine sahip ana kameraya ek olarak 8 MP değerinde geniş açılı kamera ve 2 MP değerinde derinlik algısı özellikli kamerayı göreceğiz.

3 arka kameranın bulunduğu Huawei P30 Lite modelinin ön kamerası kısmında ise 32 MP değerinde tek bir kamera karşımıza çıkacak. Selfie özel kamerasının detaylarının neler olacağını ise şu an için bilemiyoruz.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı