Mobil

Huawei P30 için Özel Kılıflar Geliyor

Huawei P30 için yeni kılıflar ortaya çıktı. İşte kablosuz şarj destekli kılıflar.

Akıllı telefon üreticileri arasında kıyasıya bir yarış var. En iyi olma çabası içerisinde olan markalar, sürekli yeni akıllı telefonlarla pazardaki yerini korumaya çalışıyor. Bu markalardan birisi de Huawei. Çinli akıllı telefon devinin son olarak Huawei P30 serisi tanıtıldı.

Telefonların birçok iyi yanı olsa da markanın rakiplerinden geri kalmasına neden olan bazı detaylarda öne çıkmıştı. Huawei P30 modelinin tüm üstün teknolojisine rağmen kablosuz şarj desteği olmadığı açıklanmıştı. Bu durum markanın eleştiri almasına neden oldu. Huawei ise ikinci planını devreye soktu ve kablosuz şarj destekli kılıflar için duyuru yapıldı.

Huawei P30 Yeni Kılıflarıyla Gündemde

Marka bu kez yeni kılıflar duyurdu ve söz konusu eksikliğin önüne geçmiş oldu. Yapılan duyuruyla beraber 2 yeni kılıfın ortaya çıktığını gördük. Turuncu ve yeşil olmak üzere satışa çıkacağı açıklanan kılıflar telefona kablosuz şarj desteği kazandırılmasını sağlıyor.

Bir yandan kablosuz şarj desteğinin sunulması sağlanıyor bir yandan da ekstra bir koruma sunuluyor. Öyle ki kılıflar TÜV Rheinland güvenlik sertifikasına sahip. Bu demek oluyor ki bir yandan üst düzey koruma sunuluyor bir diğer yandan ise kablosuz şarj desteğinin önündeki engel kaldırılmış oluyor.

Huawei P30

Kılıfların bir başka artısının ise araç içi telefon tutma özelliği olduğunu da ekleyelim. Her iki kılıfın alt kısmında yer alan manyetik tutucular sayesinde, araç içinde kullanılan telefon tutucuları ile kolay bağlantı sunulması sağlanıyor. Sadece manyetik bir buton kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bunun dışında kılıfların Nisan ayında satışa çıkacağı düşünülüyor. Fakat kılıf fiyatı ya da kılıflar için net olarak satış tarihi açıklanmış değil. Muhtemelen yeni modellerin satışa çıkmasının hemen sonrasında kılıflar için de düzenleme haberi gelecektir.  

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı