Mobil

Huawei Nova 6 5G Performans Testlerinde Ortaya Çıktı

Huawei Nova 6 5G modeli için performans testleri ortaya çıktı.

Nova serisi akıllı telefon modelleri içerisinde iddialı bir yer edineceği düşünülen Huawei Nova 6 5G akıllı telefonları için yeni bazı bilgiler ortaya çıktı. 5 Aralık tarihinde tanıtılması beklenen telefonlar için ortaya çıkan son bilgiler Geekbench aracılığıyla geldi. Telefonların performans testleri olarak yayınlanan raporlar, birçok özelliğin doğrulanmasını sağlıyor.

Huawei Nova 6 5G Nasıl Özelliklerle Gelecek?

Paylaşımlara bakacak olursak yeni akıllı telefonlar Kirin 990 işlemcilerine sahip olacak. Kirin 990 amiral gemisi işlemcisini kullanacağı ve 8 GB RAM bellek miktarı ile geleceği belirtilen yeni akıllı telefonların işletim sistemi kısmında ise Android 10 kullanacağı söz konusu olacak.

Ekran boyutu kısmında ise 6.44 inçlik bir panel karşımıza çıkacak. Full HD ekran çözünürlük değeriyle beraber gelmesi beklenen yeni akıllı telefonların 60 MP ana arka kamerası bulunması söz konusu olacak.

Huawei Nova 6 5G

40W hızlı şarj desteği, 4000 mAh gibi bataryalarıyla beraber yeni serinin iddialı akıllı telefonlardan biri olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Huawei Nova 6 5G için tüm bu bilgilerin 5 Aralık tarihinde kesinlik kazanması söz konusu olacak. Tanıtımın sonrasında fiyat ve diğer bilgiler konusunda detayların açıklanmasının hemen ardından resmi özellikleri paylaşacağız. Performans testlerinde yer alan özelliklerin ne kadar doğru olduğunu da değerlendirmek mümkün olacak.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı